ראש העיר באר שבע לממשלה: השקיעו בבדואים או שתקבלו אסלאם קיצוני

ראש העיר דנילוביץ' אמר את הדברים בדיון של פורום מנכ"לי משרדי הממשלה, שנערך בעיר במעמד רה"מ נתניהו. לטענתו, "זהו אינטרס לאומי"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראש עיריית באר־שבע, רוביק דנילוביץ', קרא אמש (שלישי) לממשלה להשקיע ביישובים הבדואיים כדי למנוע מגורמי אסלאם קיצוני להשתלט עליהם. דנילוביץ' אמר את הדברים במושב הנעילה של דיון בפורום מנכ"לי משרדי הממשלה, שהתקיים אתמול בבאר שבע במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בהמשך דבריו אמר דנילוביץ' כי הממשלה משקיעה כספים רבים בפיתוח הנגב, אך עליה לשנות כיוון בתכנית להסדרת ההתיישבות הבדואית ולדאוג דווקא ליישובים הבדואיים הקיימים - כדי שבהמשך יהפכו לדוגמה עבור ההתיישבות הבדואית הלא מוכרת.

כמו כן התייחס דנילוביץ' לכך שגורמים איסלאמיים משליטים את דרכם יותר ויותר בקרב אוכלוסיית המגזר, ואמר כי "רק השקעה מאסיבית בתחום התשתיות, החינוך, התרבות ואיכות החיים של הציבור הבדואי תביא ליצירת אמון. אסור לתת לגורמים אסלאמיים קיצוניים להכתיב את הטון ולגרום לתסיסה מיותרת". לדברי דנילוביץ', "מדובר באינטרס לאומי מובהק שיהווה קטליזטור להסדרה מאוחרת יותר של הבדואים, הנמצאים באופן לא חוקי בפזורה".

הפגנה נגד נישול הבדואים והריסת הכפר אל עראקיב בפזורה, נובמבר 2013צילום: תומר אפלבאום

ראש הממשלה נתניהו אמר בפתח המושב של הפורום כי "המנוע החזק ביותר לפיתוח הכלכלה הוא הסקטור העסקי. זה הדבר העוצמתי ביותר לפיתוח מדינה, לפיתוח כלכלה, לפיתוח חברה. כדי להשיג את הפיתוח הזה אנחנו צריכים להתגבר על מכשול - עודף רגולציה, ורגולציות שמתנגשות זו בזו. יש לנו כ–200 רגולטורים, רובם מתנגשים אחד בשני. אין כימות של מחיר הרגולציה, כמה זה עולה לנו. כמה זה עולה לאזרח בישראל כשמקבלים החלטה רגולטורית? לכן, אחד המעשים החשובים ביותר שאנו מתכוונים לעשות הוא רפורמה ברגולציה, כדי לצמצם אותה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ