רן ארז נבחר בשישית ליו"ר ארגון המורים

יו"ר הארגון מכהן בתפקיד 17 שנה. בתגובה לטענות על אי הסדרים במערכת הבחירות אמר: "מי שלא יודע לרקוד אומר שהרצפה עקומה"

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

רן ארז זכה אמש (חמישי) בפעם השישית בבחירות לראשות ארגון המורים ברוב של 75% מהקולות (40 קולות מתוך 53 חברי מועצת הארגון בחרו בו). ארז מכהן כיו"ר הארגון כבר 17 שנה. הבחירות האחרונות היו חריגות, משום שמול ארז התמודדו שני חברי הארגון - ענת שניידר ושלמה ויינברג, שהצליחו להעפיל לסיבוב האחרון לבחירות לראשות הארגון.

השניים התלוננו במהלך תקופת הבחירות על אי סדרים ועל סרבול בהליך הבחירות, שכולל שלושה סיבובים ובסופו רק 53 חברי מועצה מחליטים על זהות היו"ר. לפי תקנון הארגון לחברי הארגון אסור להתאגד ולגייס כספים עבור הבחירות. כך על פי סעיף 6.3 בתקנון הארגון: "לא תותר התארגנות מגזרית ו/או מפלגתית ו/או סיעתית ו/או כל התארגנות על בסיס קבוצתי בתוך הארגון. בכל מקרה לא יותר גיוס כספים לצורך מימון התארגנות". וינברג ושניידר טענו במהלך הבחירות כי הדבר הקשה עליהם לגייס תומכים.

רן ארז בכנס חיפה לחינוך, ב-2013צילום: תומר אפלבאום

עם היבחרו אמר ארז: "אני מודה לציבור המורים. אני משרת את ציבור המורים שנים רבות ונאבק עבורם והם מחזירים לי באמונם. אני נכנס לקדנציה מלא מרץ. יש הרבה נושאים לקדם לטובת המורים ואמשיך לשרתם באהבה ובאמונה כתמיד. בעניין מערכת הבחירות שהייתה לא ראויה למורים ברמת ההכפשות אני אומר שמי שלא יודע לרקוד אומר שהרצפה עקומה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ