אישום: בנות 12 תכננו לדקור את חברתן כי קיללה אחות של אחת מהן

הנאשמות התכוונו לדקור את המתלוננת באמצעות סכיני מטבח מחדר המורים, ולטשטש עקבותיהן. בחקירה סיפרו שלמדו זאת מתוכנית בערוץ הילדים

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטל חובל
רויטל חובל

הפרקליטות הגישה הבוקר (ראשון) כתב אישום לבית משפט השלום לנוער בתל אביב נגד שלוש בנות 12 ממרכז הארץ שתכננו לדקור ילדה אחרת, שלמדה בבית ספרן. לשלוש הבנות מיוחסות עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, גניבה והחזקת סכין. באירוע היתה מעורבת קטינה נוספת, בת 11.5, מתחת לגיל האחריות הפלילית (12), ולכן לא הוגש נגדה כתב אישום.

על פי כתב האישום, בין המתלוננת לבין שלוש הבנות, הלומדות יחד בכיתה ו' בבית ספר במרכז הארץ, נתגלע סכסוך לאחר שהמתלוננת קיללה את אחותה של אחת מהן. לפני כשבועיים החלו להתווכח ואף איימו לנקוט בצעדי אלימות אחת כלפי השנייה. בהמשך, החליטו לדקור את המתלוננת באמצעות שני סכיני מטבח שאותם נטלו ממטבחון חדר המורים.

בחקירתן סיפרו הבנות כי התכנסו בשירותים של בית הספר ותכננו לדקור אותה, תוך טשטוש טביעות האצבע מהסכינים. הילדות סיפרו בחקירה שלמדו זאת מהתוכנית "גאליס" המשודרת בערוץ הילדים. הם תכננו לקחת כפפות חד פעמיות מהמנקה בבית הספר ולנעול נעליים ישנות, כדי שטביעות רגליהן לא יזוהו. על פי התכנון, שתיים מהבנות היו אמורות לקרוא ליריבתן ולקחת אותן לפרדס סמוך, ואז לאחר מילת קוד שהיתה אמורה להיאמר ביניהן, היו אמורות לדקור אותה בבטנה כמה פעמים, להשאיר אותה בפרדס ולברוח.

התוכנית לא יצאה לפועל, מאחר שהמתלוננת שמעה את השיחה בשירותים והיא פנתה לבית הספר. הילדות נעצרו והיום תבקש הפרקליטות לשחרר אותן בתנאים מגבילים.

אריה, אביה של התלמידה שבה תכננו לפגוע סיפר לגלי צה"ל כי "הילדה שמעה את הבנות מתכננות לרצוח אותה לפרטי פרטים, כשהן מתכננות 'בואו נדקור אותה בחזה', ואחר כך העלו אפשרות לדקור אותה בגרון". לדבריו, בתו שמעה אותן אומרות "נעשה אותה תאיר ראדה מספר 2".

האב סיפר כי היא היה לה סכסוך רק עם אחת מהבנות ואמה התלוננה על כך גם בפני המנהלת. "הכתובת הייתה על הקיר כבר מזמן", אמר וסיפר שבתו מפוחדת ומתקשה לעכל את האירוע.

מהודעת המשטרה עולה כי התלמידות תכננו לדקור אותה למוות ולהשליך את גופתה בתעלה, אולם זה לא מיוחס להן בכתב האישום והן לא מואשמות בניסיון לרצוח. 

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ