ניר חסון
ניר חסון

עשרות אלפי בני אדם השתתפו הבוקר (חמישי) בטקס ברכת הכהנים ברחבת הכותל המערבי בירושלים. על רקע המתיחות הגוברת באזור והעימותים אתמול בהר הבית, הגיעו רבבות בני אדם לכותל כדי לקחת חלק בתפילה, המתקיימת מדי שנה. אזור העיר העתיקה נסגר לתנועת כלי רכב.

צוותי מד"א העניקו טיפול רפואי ליותר מ-35 בני אדם ברחבת הכותל, שסבלו מחולשה, התעלפויות וחבלות קלות. שני בני אדם פונו במצב קל לבתי החולים בעיר. 

טקס ברכת כהנים ברחבת הכותל, היוםצילום: אי-אף-פי

באזור הר הבית נמשכת כוננות גבוהה של המשטרה, בעקבות העימותים אתמול במקום, ושישה צעירים פלסטינים נעצרו במהלך הלילה בחשד למעורבות באירועים. כמו כן, לאחר הערכת מצב, החליטה המשטרה לסגור את הר הבית למבקרים.

בשעות הבוקר אתמול התנהל עימות בין עשרות שוטרים לבין עשרות צעירים פלסטינים על הר הבית. במהלכו, שוטר אחד נפגע קל וכ-20 פלסטינים נפצעו באורח קל.

הפלסטינים עלו להר יום קודם והתבצרו במסגד אל אקצא. במקום הוכנו מצבורי אבנים, והם יידו אבנים והשליכו נפצים וזיקוקים לעבר השוטרים דרך דלת המסגד. כאשר השוטרים התקרבו הם גם השתמשו בריהוט ובארונות הספרים של המסגד כדי לחסום את הפתח. המשטרה מצדה השתמשה ברימוני הלם וגז בניסיון לפזר את המפגינים, או לדחוק אותם לעומק המסגד. עם שוך העימותים, אפשרה המשטרה למספר קבוצות של יהודים לעלות להר. אולם מאות מבקרים נאלצו לשוב על עקבותיהם מבלי לעלות להר. 

רחבת הכותל, היום. צוותי מד"א טיפלו ב-35 בני אדםצילום: אי-אף-פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ