דומינו'ס הכירה בארגון עובדים יציג ברשת

רשת הפיצריות הכירה בהסתדרות הנוער העובד והלומד כארגון היציג של העובדים, המתלוננים בין השאר על שכר נמוך וקטנועים לא בטיחותיים

רועי צ'יקי ארד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רועי צ'יקי ארד

רשת דומינו'ס פיצה הודיעה אתמול (חמישי) כי היא מכירה בהסתדרות הנוער העובד והלומד כארגון העובדים היציג ברשת. זאת לאחר שבמשך כמה שבועות נמנעה החברה מהכרה בוועד שטען כי החתים יותר משליש מהעובדים. בהודעת טקסט ששלח אתמול המנכ"ל יוסי אלבז לעובדים כתב: "אני שמח לומר שהחברה מכירה בהתאגדות ותתאם פגישה בעניין מול ההסתדרות. כפי שכבר אמרתי בעבר, תרשו לי לומר שוב שראינו, רואים ונראה בכם חלק בלתי נפרד מהצלחתנו".

בעקבות הודעת המנכ"ל החליטו העובדים לבטל את משמרות המחאה שתכנננו לאתמול ולהיום. "אנו שמחים שבהנהלת דומינו'ס פיצה החליטו להכיר בהתארגנות", הודיע הוועד. "עובדי הרשת אוהבים את מקום עבודתם ומעוניינים להצעיד את החברה קדימה גם בכל הקשור לתנאי העובדים. אנו מצפים לשבת למשא ומתן ענייני עם ההנהלה ושמחים על כך שהחליטה לפגוש אותנו".

בתחילת החודש סיפרה ל"הארץ" חן כחלון, בת 22, העובדת אצל זכיין דומינו'ס בנתניה כי לעתים היא עובדת במשמרת כפולה - מעשר וחצי בבוקר עד עשר וחצי בלילה - ולא מקבלת תשלום על שעות נוספות. "התלוננתי לפני חודש להנהלת הרשת, אז אמרו שידברו איתי. כשהתפוצצתי בגלל זה, שיבצו אותי רק למשמרת אחת במשך שבועיים והבוס אמר לי שאם לא טוב לי, אני יכולה להתפטר".

כמו כן, העובדים התלוננו על כך שבמשך שנים הם נותרים עם שכר מינימום, שעליו נוספים רק הטיפים, וטענו שלעתים האופנועים יוצאים לדרכם במצב בטיחותי לא מספק. "אין מה לעשות. לפעמים יוצאים משלוחים על קטנוע בלי מראה", אמר גרישה פיינברג מבאר שבע. מרשת דומינו'ס פיצה נמסר אז כי "החברה שומרת חוק, ומשלמת לעובדיה את כל הקבוע ונדרש על פי חוק. כל ניסיון לומר אחרת מהווה שקר ופותח פתח לתביעת לשון הרע. דומינו'ס פיצה מקיימת, בכל הקשור לצי הקטנועים שברשותה, סטנדרט גבוה בהרבה מהנהוג בענף. כל הקטנועים מטופלים מדי שבוע, תוך שמירה מוחלטת על הביטחון האישי".

אבי רביע ואירין, עובדי סניף דומינו'ס באבן גבירולצילום: מוטי מילרוד

עתה, ההכרה בהתאגדות של עובדי דומינו'ס פיצה מצטרפת להצלחה ברשתות המזון המהיר מקדונלד'ס ובפיצה האט. "זו מהפכה של הקטנים והרבים מול הגדולים והיחידים", אמר אתמול אבי רביע מסניף דומינו'ס פיצה בתל אביב, אחד ממנהיגי ההתארגנות. "הוכחנו שהעובד הקטן הוא לא בורג במכונה של המנהלים. ניצחנו אחרי מאבקים וקרבות רבים מול ההנהלה. נילחם בכל העוצמה והנחישות על שיפור הזכויות לעובדי דומינוס פיצה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ