ירידה חדה במספר מבקשי המקלט מאפריקה שעזבו את ישראל החודש

רשות האוכלוסין וההגירה מדווחת כי באפריל עזבו במסגרת נוהל "יציאה מרצון" 330 מבקשי מקלט לעומת 1,510 במארס, 1,705 בפברואר ו-765 בינואר

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

ירידה חדה נרשמה במספר מבקשי המקלט מאפריקה שעוזבים את ישראל. רשות האוכלוסין וההגירה דיווחה היום (חמישי) כי באפריל עזבו את ישראל במסגרת נוהל "יציאה מרצון" 330 מבקשי מקלט. זאת, לעומת 1,510 שעזבו את ישראל במארס, 1,705 בפברואר ו-765 בינואר.

הרשות לא מסרה פילוח של העוזבים לפי מדינות מוצאם ולא דיווחה לאן יצאו. רוב מכריע של העוזבים בחודשים האחרונים הם אזרחי סודאן ורק מיעוט מאריתריאה. זאת, אף שבישראל שוהים פי שלושה אזרחי אריתריאה מאזרחי סודאן. כפי שפורסם ב"הארץ", נוסף למדינות מוצאם, יוצאים חלק ממבקשי המקלט לאוגנדה ולרואנדה. בהתאם להחלטת הממשלה, להגדיל את מענק העזיבה עד סוף יוני, מקבל כל אחד מהעוזבים 3,500 דולר.

עוד דיווחה רשות האוכלוסין וההגירה כי במתקן השהייה חולות במערב הנגב שוהים עתה 2,298 מבקשי מקלט מאפריקה. 765 מהם נכנסו למתקן בחודש אפריל. על השוהים בחולות נאסר לעבוד, הם מחויבים להימצא במתקן בשעות הלילה ולהתייצב לספירה שלוש פעמים ביום.

מבקשי מקלט בדרך לחולות, בדצמבר האחרוןצילום: מוטי מילרוד

הרשות עדכנה כי בימים האחרונים עצרה יותר מ-70 מבקשי מקלט אפריקאים ללא אשרת שהייה תקפה. "הפעילות למימוש יעדי המדיניות – יציאה מרצון של מסתננים מישראל ויציאתם ממרכזי הערים - תימשך בנחישות", נמסר בהודעת הרשות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ