עמירה הס ברשימת 100 גיבורי המידע של עיתונאים ללא גבולות

הרשימה, המתפרסמת בפעם הראשונה, כוללת כמה מחושפי המידע הבולטים בעולם בהם העיתונאי האוסטרלי ג׳וליאן אסאנג׳, מייסד אתר ויקיליקס

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

עיתונאית ״הארץ״ עמירה הס נכללה ברשימת ״100 גיבורי המידע״ של ארגון ״עיתונאים ללא גבולות״ שפורסמה באחרונה. ברשימה נכללים כמה מחושפי המידע הבולטים בעולם, בהם העיתונאי האוסטרלי ג׳וליאן אסאנג׳, מייסד אתר ויקיליקס. זו הפעם הראשונה שהארגון מפרסם רשימה מעין זו.

בדף האינטרנט של הארגון נכתב כי הס, עיתונאית ופובליציסטית ב״הארץ״, היא העיתונאית הישראלית היחידה שהתגוררה יחד עם הפלסטינים בעזה וברמאללה מאז 1993, כדי לדווח על מצבם של האזרחים במקום. היא נעצרה פעמיים בישראל בשל כניסתה לאזור עזה. הס זכתה בין השאר בפרס ״עיתונאים ללא גבולות״ עבור עבודתה העיתונאית העצמאית ובפרסים נוספים מארגונים בינלאומיים.

ברשימה נכללים עיתונאים ופעילי זכויות אדם רבים ממדינות ערב או מדינות עולם שלישי שבהן יש פגיעה בזכויות האזרחים. בין השאר, נכללים ברשימה גם העיתונאי הסיני ליה הו שנעצר לאחר שחשף שחיתויות של פקידי ממשלה; הבלוגר האיראני סייאמק קואורדי שנעצר ונענש במלקות לאחר שפירסם מאמרים על ההומוסקסואליות באיראן; והעיתונאית הרוסית סבטלנה רייטר, שחשפה הפרות זכויות אדם ועינויים שמבצע הממשל הרוסי, עד שהממשל השתלט במרץ על גוף התקשורת שבו עבדה.

עוד ברשימה גם עיתונאי ה״גרדיאן״ גלן גרינוולד, שחשף את מסמכיו של אדוארד סנודן על ההפרות שמבצעת ארה״ב בשירותי המודיעין, חשיפות שזיכו את העיתון גם בפרס פוליצר, וכך גם העיתונאית לאורה פיוטרס שחשפה יחד עם גריינולד את מסמכי סנואדן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ