טקס המשואות הוקדש לנשים - הקריינית קיבלה 4,000 שקלים פחות מהקריין

לאחר שהעיתונאי חיים ריבלין חשף את פער השכר בין שמירה אימבר לאריה אורגד, הודיעה שרת התרבות לבנת בפייסבוק כי תפעל לתיקונו

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

טקס הדלקת המשואות, שנערך בערב יום העצמאות בשני האחרון, התקיים בסימן "זמן נשים - הישגים ואתגרים", כאשר כל מדליקות המשואות היו נשים בעלות הישגים שונים. 

במוצאי יום העצמאות חשף העיתונאי חיים ריבלין בחשבון הטוויטר שלו את מסמך ההתקשרות בין אגף ההסברה במשרד התרבות לבין מנחי הטקס, השדרן אריה אורגד והשדרנית שמירה אימבר. במסמך מופיע שכרם של השניים, כאשר ביניהם קיים פער של כ-4,000 שקלים. 
הציוץ מתוך הטוויטר של חיים ריבלין:

לפי ההסכם, שכרו של אורגד עומד על 10,800 שקלים, בעוד שכרה של אימבר הוא רק 7,000 שקים. מסמך ההתקשרות בין אגף ההסברה במשרד התרבות לבין שני השדרנים אינו מפרט את הסיבות לפער זה בשכר בין המנחה הגבר לבין המנחה האישה. האם תפקידו של אורגד היה משמעותי יותר בטקס, והאם מדובר בתגמול נוסף עבור תרגום הטקס לאנגלית? האם זכה אורגד לתוספת בשל הוותק הנזקף לזכותו? 

בעקבות החשיפה, מיהרה שרת התרבות, לימור לבנת, להודיע כי תפעל להשוואת תנאי השכר של השניים. אתמול בערב פרסמה לבנת פוסט בדף הפייסבוק שלה, בו הודיעה כי פנתה למרכז ההסבה בתביעה להשוות את שכרם של הקריינים באופן מיידי. 
מתוך דף הפייסבוק של לימור לבנת:

"לפני מספר דקות הובא לידיעתי כי קיים פער בתנאי ההתקשרות של שני הקריינים בטקס הדלקת המשואות”, כתבה לבנת והוסיפה, “מבדיקה שערכתי עולה כי חוזה ההתקשרות עם הקריינים שמירה אימבר ואריה אורגד נחתם על ידי מ״מ מנהל מרכז ההסברה, שסיים זה מכבר את תפקידו. לאור המידע על הפער בשכר, שוחחתי הערב עם יצחק זוננשיין, המכהן כיום בתפקיד ממלא מקום מנהל מרכז ההסברה, וסיכמתי עמו שיפעל באופן מיידי להשוואת תנאי השכר של שני הקריינים”. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ