עמוס עוז: מבצעי פשעי השנאה הם ניאו נאצים עבריים

הסופר התייחס למגמה המתגברת של אירועי "תג מחיר" ואמר כי זהו כינוי "מתוק וסנכריני למפלצת, שהגיע הזמן להסתכל לה בעיניים ולקרוא לה בשמה"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

הסופר התייחס אתמול (שישי) כנגד האוכלוסייה הערבית ברחבי הארץ, והתבטא בחריפות נגד העומדים מאחוריה. "רצינו להיות עם ככל העמים, פיללנו שיהיה גנב עברי ותהיה זונה עברייה - יש גם קבוצות ניאו נאציות עבריות, זה שמן. אין שום דבר בעולם שהניאו נאצים באירופה עושים ושהקבוצות האלה לא עושות פה", אמר עוז באירוע בתיאטרון צוותא בתל אביב.

לדבריו, ההבדל היחיד בין מבצעי פשעי השנאה בישראל לקבוצות הקיצוניות בחו"ל נעוץ בכך "שהקבוצות הניאו נאציות שלנו נהנות מרוח גבית של לא מעט מחוקקים לאומניים, אולי אפילו גזעניים, וגם כמה רבנים שנותנים להם ביסוס שהוא בעיניי פסאודו דתי - התהום שבין היהודים למלים של היהודים".

עוז הוסיף כי הוא איננו יכול לשמוע עוד את הכינוי "תג מחיר", "ועוד פחות מזה את הכינוי המיופייף 'נוער הגבעות'. הגיע הזמן שנסתכל במפלצת הזאת בעיניים - 'תג מחיר' ו'נוער הגבעות' הם כינויים מתוקים וסכריניים למפלצת שהגיע הזמן לקרוא לה בשמה".

ביום רביעי של כלי רכב באתר בנייה בעיר. במשטרה חושדים שהוא מעורב בביצוע פשעי שנאה נוספים. יום קודם לכן רוססו כתובות "מוות לערבים" ו"ד"ש לצומת פורדיס, תג מחיר" על חלונות מרפאת שיניים של רופא דרוזי ביקנעם. בשבוע שעבר נוקבו שני צמיגים במכוניתו של תושב כפר כנא ועל אחת מהדלתות רוססו מגן דוד והמלים "תג מחיר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ