רב העיר רמת גן: אין להשכיר דירה לזוג נשים

הרב יעקב אריאל השיב לשאלה האם ישנו איסור הלכתי להשכיר דירה ללסביות, וענה: "אם שתיהן שוכרות את הדירה בשותפות - אל תשכיר"

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הרב יעקב אריאל, רב העיר רמת גן, פסק כי אין להשכיר דירה לזוג נשים, מחשש שייעשו בה מעשים האסורים על פי ההלכה, וקרא להעדיף שוכרים אחרים. גולש אנונימי פנה לרב אריאל, מבכירי הרבנים בציונות הדתית, בשאלה באתר "ישיבה": "הנכס שברשותי מוצע להשכרה", כתב, "פנתה אלי בחורה נחמדה המעוניינת להשכיר את הנכס. הבחורה הביאה לידיעתי שהיא מנהלת מערכת יחסים עם אישה. האם ישנו איסור הלכתי המונע ממני להשכיר לה את הנכס נוכח מצבה הזוגי?". הרב אריאל השיב: "אם שתיהן שוכרות את הדירה בשותפות - אל תשכיר, אם אחת שוכרת - אתה יכול להשכיר, אך אם יש לך הצעה אחרת תעדיף אותה".

בעקבות הדברים קרא מיקי גיצין, מנכ"ל ישראל חופשית, לראש העיר רמת גן ישראל זינגר לפטר את הרב הוותיק. "זכותו של הרב אריאל להחזיק בדעות חשוכות, אבל משרת ציבור שנהנה ממשכורת מכספי משלם המסים, לא יכול לקרוא לאפליה פסולה של זוג נשים, רק בשל נטייתן המינית", כתב במכתב לזינגר. "אני קורא לך להודיע לרב אריאל על סיום תפקידו ולקבוע בכך רף ערכי חשוב לפיו רבני עיר, כמו כל עובדי ציבור אחרים, אינם יכולים לקרוא לאפליית ציבור זה או אחר ולהתחבא מאחורי התירוץ שהם רק מפרשים את ההלכה. העיר רמת גן, היא עיר של ציבור מגוון שכולל בתוכו גם קהילה גאה גדולה שרוצה לדעת שכספיה לא מממנים משכורות של משרתי ציבור שמשתמשים בסמכותם בכדי לעודד אפליה לרעה ופגיעה בזוכות הומואים ולסביות".

הרב אריאלצילום: תומר אפלבאום

ארגון ההומואים הדתיים "חברותא", גינה את דברי הרב וכתב כי "אנו, החווים על בשרנו הומופוביה וטרנסופוביה משפילות ומכאיבות, יודעים כי נטייתנו המינית וזהותנו המגדרית הינן מרכיב מהותי מזהותנו, ומאמינים כי כך הוא רצונו של מי שבראנו". הארגון קרא "לכל מי שערכי הדמוקרטיה, הסובלנות וקבלת השונה חשובים לו להצטרף לקריאתנו נגד הרב, המדבר בשם הרבנות הרשמית של מדינת ישראל.

הרב אריאל, ששמו הוזכר בקיץ שעבר גם כמועמד לתפקיד הרב הראשי לישראל מטעם הציונות הדתית, שימש בעבר כנשיא ארגון רבני צהר, המייצגים את הזרם המרכזי בחברה הדתית. כפי שנחשף אתמול (שלישי) ב"הארץ" בכיר נוסף בארגון צהר, הרב יובל שרלו, הרחיק לכת עוד יותר, כשלקח חלק במשפט שהתנהל בשנים האחרונות והסתיים שלשום.

הרב שרלו היה עד ההגנה במשפט שבו נתבע רב שכונה בירושלים על הוצאת דיבתה של מורה לריקודי עם. הרב הוציא פשקוויל הקורא לנשות השכונה להדיר רגליים מהחוג, ש"יש בו מן התועבה", ובכך הוציא לשון הרע, כפי שפסק בית המשפט המחוזי כערכאת ערעור. בשלב שבו נדון התיק בבית משפט השלום, לפני כשנה וחצי שרלו העיד באולם ועוד קודם לכן הגיש לבית המשפט חוות דעת כתובה, ובה טען בין היתר: "אחד התפקידים המובהקים של רב העומד בראש קהילה הוא להתריע בפני קהילתו על התנהגויות לא ראויות (...) התורה מזכירה פעמים רבות את החובה המוטלת על המנהיגות 'וביערת הרע מקרבך', והרב הוא המנהיגות הרלוונטית לתחומים הדתיים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ