קבוצת "יהודים נגד התבוללות" מואשמת שתקפה ערבים בירושלים

כתב אישום הוגש נגד 4 חברי הקבוצה בגין קשירת קשר לביצוע פשע ממניע גזעני ותקיפה. "אנחנו יודעים לעשות עבודה טובה ונקייה", כתבו בפייסבוק

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון

היחידה לפשיעה לאומנית במשטרת ירושלים עצרה ארבעה צעירים, שלושה מהם קטינים, שמואשמת שהקימו חבורה ל"מאבק בהתבוללות" שתקפה ערבים. מהחקירה עולה כי הבגיר, תושב ירושלים בשם חיים גמליאל, בן 24, ניהל כמה קבוצות ווטסאפ ודף פייסבוק תחת הכותרת "יהודים נגד התבוללות" וקרא לתקיפת ערבים.

בינואר האחרון הותקף צעיר ערבי בחנות בשכונת מאה שערים בירושלים על ידי שלושה מהחשודים הקטינים - בני 16 ו-17. התקיפה תואמה על ידי גמליאל בקבוצת הוואטסאפ בה הוא קרא "לטפל" בעובד הערבי שמועסק בחנות על ידי הבעלים היהודי. השלושה הגיעו לחנות והחלו להכות את העובד. האירוע תועד במצלמת אבטחה והם נראים מפילים אותו לרצפה ובועטים בו, ולאחר מכן נמלטים מהמקום. השלושה נעצרו לפני כשבוע והודו בחקירה במעשים וסיפרו על קבוצת הווטסאפ. תיעוד מצלמת האבטחה: הצעירים תוקפים את העובד הערבי

במהלך החקירה חשפה המשטרה הודעות שפרסם גמליאל באמצעות פרופיל פייסבוק מזוייף שפעל בשם "יוסי כהן". בין השאר כתב גמליאל: "מי שרוצה להתנדב ולעזור או שמכיר אנשים חזקים שרוצים לעזור בתחום של יהודיות עם ערבים ויש לו כח נא לשלוח פרטים". עוד נכתב בשם "יוסי כהן": "מי שיודע על ערבים שמתחילים עם יהודיות נה להודיע (השגיאה במקור, נ.ח.) לנו בבקשה, אנחנו יודעים לעשות עבודה טובה ונקייה, תודה".

השבוע הוגש כתב אישום נגד ארבעת החשודים בגין קשירת קשר לביצוע פשע ממניע גזעני ותקיפה.

יש לציין כי בפייסבוק ישנה פריחה של קבוצות הסתה נגד ערבים על רקע של "התבוללות". המפורסמת שבהן היא של ארגון להב"ה. לאחרונה אספה התנועה הרפורמית עשרות ביטויים של הסתה לאלימות והסתה לגזענות מדף הפייסבוק של הארגון. בהן קריאות מפורשות לפגיעה בערבים.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ