קוצרה השעיית תאי הסטודנטים באוניברסיטת חיפה

פעולת תאי חד"ש ובני הכפר הושעתה בעקבות אירועי מחאה שקיימו בקמפוס ללא היתר. מחר ידון בית המשפט העליון בעתירת עדאלה בעניין

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

אוניברסיטת חיפה הודיעה אתמול (ראשון) כי תקצר ביומיים את משך השעיית פעילות תאי הסטודנטים חד"ש ובני הכפר בקמפוס. מחר יתקיים בבית המשפט העליון דיון בעתירה שהגיש ארגון עדאלה על החלטת בית המשפט המחוזי בחיפה בעניין.

בנימוק להחלטת האוניברסיטה נכתב: "לאחר ארבעה שבועות של השעיית הפעילות, הגיעה האוניברסיטה למסקנה כי עיקר מטרת ההשעיה הושגה. לפיכך, הודיעה האוניברסיטה ביוזמתה לבית המשפט העליון על הסכמתה לקצר ביומיים את תקופת ההשעיה ולאפשר לתאי הסטודנטים לקיים ביומיים האחרונים של הלימודים פעילות סטודנטיאלית חברתית לרגל סיום שנת הלימודים".

הפגנת סטודנטים ערבים מחוץ לאוניברסיטת חיפהצילום: רמי שלוש

לפני כשלושה וחצי שבועות השעתה אוניברסיטת חיפה עד סוף שנת הלימודים את פעילות תאי הסטודנטים חד"ש ובני הכפר, בעקבות אירועי מחאה שקיימו בקמפוס ללא היתר. הסטודנטים מחו על כך שהאוניברסיטה אינה מאפשרת להם לקיים אירוע לזכר יום הנכבה בשטחה. שבועיים לפני כן הושעתה פעילות תא בל"ד בעקבות מפגש אליו הוזמן מזכ"ל המפלגה, עווד עבד אל־פתאח. זאת, בעת שהלימודים במוסד הושבתו לרגל יום הזיכרון לשואה ולגבורה.

תאי הסטודנטים עתרו לבית המשפט המחוזי בחיפה, אולם השופט יצחק כהן דחה את בקשתם בשבוע שעבר. בהחלטתו כתב כהן כי "תקנון הפעילות הציבורית קובע 'כללי משחק' המחייבים את כל הצדדים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ