אחותו של פירון: אמירתו על זוגיות חד מינית - טעות

בתגובה לדברי שר החינוך שזוגות חד־מיניים אינם משפחה, אמרה חגית רימון, לסבית מוצהרת ואחותו למחצה, שהיא לא נעלבה אך מבינה את הכעס

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אחותו של שר החינוך, שי פירון, יצאה נגד התבטאותו של אחיה, שהתפרסמה ביום חמישי האחרון בעיתון בשבע, לפיה זוגות חד־מיניים אינם משפחה. "אני לא מזדהה עם האמירה של אחי. היא טעות", אמרה חגית רימון, לסבית מוצהרת ואחותו למחצה של פירון מאותו אב, בראיון לאתר החדשות "וואלה". "לדעתי כל מי שמגדירים את עצמם כמשפחה הם משפחה, בין אם זה אימא וילד, אבא וילד, שתי אימהות וילד או שני גברים וילד".

רימון היא עורכת דין והבעלים והעורכת של אתר האינטרנט "אשה". האתר, לפי הגדרתו, נועד להעצמה נשית ומרכז טקסטים ופעילויות בנושאים שונים הפונים בעיקר לנשים. "כאב לי שעשו עליו עליהום", הוסיפה רימון. "אני רוצה בטובתו ויודעת שכוונותיו טובות. הוא בין הפטיש לסדן. קראתי שהוא התנצל".

פירון בכנס חינוך ברמת גן, לפני כחודש. "מתנצל אם דבריי הובנו שלא כהלכה".צילום: מוטי מילרוד

על אף שהיא חיה עם בת זוג, רימון אמרה בראיון שלא נעלבה מדבריו של אחיה. "אני לא נעלבת מאמירות כוללניות. הוא כן פועל למען אוכלוסיות מכל מיני סוגים. הוא בן אדם פלורליסטי. לפני עשר-עשרים שנים הייתי זזה באי נוחות מאמירות כאלו. האמירה הזאת לא הרגיזה אותי. הלוואי שכל הרבנים היו כמוהו. הוא בנאדם שכן אוהב להקשיב לאחר", אמרה. "מבחינת הדת היהודית זוג של שני גברים או זוג של שתי נשים לא נחשבים למשפחה. אני לא מקבלת את זה, אבל זאת הדת שלנו".

"אני יכולה להבין את הכעס של האנשים. אני לא חושבת שהוא מתכוון לזה. הוא כתב שהוא מכבד כל זוגיות שהיא", הוסיפה רימון וסיכמה כי "הייתי שמחה אם האמירה הזאת לא היתה נאמרת". 

יו"ר מפלגתו של פירון, שר האוצר יאיר לפיד, התייחס גם הוא היום לראשונה להתבטאותו. לפיד מסר לחדשות ערוץ 10 כי "זו התבטאות אומללה ואני מצטער עליה ולא רק אני מצטער עליה. גם השר פירון מצטער עליה והתנצל מעומק ליבו בפני כל מי שנפגע. יש לו רקורד הצבעות מושלם לטובת הקהילה הלהט"בית". לדבריו, "עמדת 'יש עתיד', עמדתי, היא מאוד ברורה: משפחה להט"בית היא ככל משפחה אחרת במדינת ישראל". 

שר החינוך הספיק להתנצל על דבריו בעמוד הפייסבוק שלו עוד באותו הערב בו התפרסמו דבריו. "ניתן לחלוק על הניסוח של דבריי, אך עם זאת הוא משקף את המציאות בישראל ואת הקשיים של הקהילה הדתית עם השינויים במבנה המשפחה", כתב. "כל ימיי אני מנסה לבנות גשר בין קבוצות וקהילות שונות. השלב הראשון של הגשר הוא לקבל ולהבין. אני מאמין בלב שלם שיש לאפשר זוגיות לכל אדם! אני מתנצל אם דבריי הובנו שלא כהלכה".

התבטאותו של השר עוררה בסוף השבוע זעם בקהילה הגאה ומחוצה לה. זהבה גלאון, ראשת מפלגת מרצ, קראה לפירון בדף הפייסבוק שלה להתפטר. בארגון הנוער הגאה (איגי) שאף מתוקצב על ידי משרד החינוך, מחו גם כן נגד דברי פירון וקראו לו להתנצל. בהודעה מטעמם נכתב כי "הארגון רואה בחומרה רבה את ההתבטאות של שר החינוך. דווקא בשנת ה"אחר  הוא אני" ראוי כי שר החינוך יפנים את העובדה שבין התלמידים שהוא אחראי עליהם יש ילדים ממשפחות שונות והגדרות אחרות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ