הושחתה אנדרטה שהוקמה לזכר מוחמד אבו חדיר במקום הירצחו

עשרות תושבי בית זית וירושלים השתתפו בהקמה הספונטנית של הגלעד לזכרו של הנער שנרצח ביער ירושלים. בבוקר המחרת היא כבר נהרסה

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

עשרות תושבים ממושב בית זית ומירושלים ערכו אתמול (שלישי) בערב טקס אזכרה ספונטני לזכרו של מוחמד אבו חדיר במקום בו הוצת למוות בין שכונת הר נוף למושב. הבוקר כבר הושחתה האנדרטה שהם הקימו במקום.

היוזמה להקמת האנדרטה ולעריכת טקס במקום עלתה אצל מספר תושבים במקביל בבית זית, הסמוכה למקום הרצח. "הסתובבתי לפני כמה ימים בהרגשה לא טובה, הרגשתי שצריך לשים שם איזה אבן , איזה ציון, שאנשים יעברו ויחשבו שזה זה קרה. במקרה בצרכניה שמעתי אנשים מדברים על יוזמה דומה", סיפר יואב לף, מיוזמי האירוע.

אתמול בערב נאספו במקום בין 30 ל-40 אנשים ששמעו על היוזמה מפה לאוזן. גם כמה נערים חרדים שעברו במקום הצטרפו וסייעו בהקמת האנדרטה.

הטקס לזכרו של מוחמד אבו חדיר, אמש
האנדרטה לזכר אבו חדיר לאחר שהושחתה, הבוקרצילום: יואב לף

במקום הוקראו שרים ודברים בגנות הרצח. אחד הקריא את הקטע מספר דברים פרק כ"א העוסק במציאת חלל ש"לא נודע מי הכהו" (עגלה ערופה), ובו הפסוק "ידנו לא שפכו את הדם". אחר הביא אבן עליה נכתב "במקום זה נרצח הנער מוחמד אבו חדיר על ידי יהודים שעשו את המעשה הכי לא יהודי שיש". לף הביא תמונה של אבו חדיר ואחרים הביאו זרי פרחים.

אלא שהבוקר כבר הושחתה האנדרטה, "מישהו הפעיל לא מעט כח כדי להרוס את זה", אמר לף.

ביומיים האחרונים התפרסמו בדף הפייסבוק של השר להגנת הסביבה, עמיר פרץ (התנועה), עשרות קריאות לרצח ומאות קריאות המסיתות לגזענות. זאת בעקבות סטטוס שפרסם על ביקורו בסוכת האבלים של משפחת אבו חדיר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ