ארגון "תגלית" צפוי לאסור על משתתפיו להגיע להלוויות צבאיות

הארגון נדרש לנושא בעקבות נוכחות של משתתפים ומדריכים בהלוויית חייל שהגיע לארץ במסגרת התוכנית, דבר שגרם לביקורת ותמיהה בארה"ב ובארץ

אנשיל פפר
אנשיל פפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנשיל פפר
אנשיל פפר

ארגון "תגלית", המביא מדי שנה עשרות אלפי צעירים יהודים לסיורים בישראל, שוקל לאסור על משתתפי הסיורים להשתתף בלוויות צבאיות. זאת, בעקבות נפילתו של בוגר התוכנית מקס שטיינברג בלחימה בעזה ונוכחותם של כמה מהמשתתפים בהלוויה שנערכה בהר הרצל.

הארגון נדרש לנושא בעקבות בקשות של משתתפים ומדריכים להגיע ללוויית שטיינברג, שהתנדב לשרת בגולני לאחר שביקר בישראל לראשונה במסגרת "תגלית". בשבוע שעבר הצטרפו עשרות מצעירי "תגלית" שסיירו בהר הרצל להלוויית חלל אחר, עמית יאורי. "הם התנהגו בצורה מכובדת", אמר אחד מקרובי המשפחה, "אבל זה היה מוזר למדי. הם עמדו מאחורה עם כובעי מצחייה וקצין שהיה איתם הסביר להם על הטקס באנגלית. הם לא הפריעו, אבל לא ברור מה בדיוק הם עשו שם".

שטיינברג בסיור "תגלית" ב-2010צילום: AP

מנכ"ל "תגלית", גידי מארק, אמר כי לא ידע שמשתתפי התוכנית נכחו בלוויה צבאית. לדבריו, בימים האחרונים הונחו מדריכי הקבוצות שלא להצטרף להלוויות הנערכות בהר הרצל, ושהחלטה דומה התקבלה גם בעניין הלווייתו של שטיינברג. "זה נושא חדש, ולכן לא היתה לנו מדיניות קודמת", הסביר מארק. "הכיוון הוא לאסור, מכיוון שההשתתפות מחייבת הבנת ההקשר של מה שקורה כאן, והם באים לביקור ראשון, כך שאין להם את ההבנה הזאת".

בעקבות נפילת שטיינברג, מתחו כמה כלי תקשורת בארה"ב ביקורת על הארגון, בטענה כי הוא מבצע במשתתפי הסיורים "שטיפת מוח". התוכנית פועלת בשיתוף פעולה הדוק עם צה"ל, שאלפים מחייליו משתתפים בסיורים מדי שנה במטרה ליצור קשרים אישיים עם בני גילם מהתפוצות, וכך לקרב אותם להוויה הישראלית.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ