הזוג היהודי־ערבי לבית המשפט: מנע הפגנת ימין בחתונה

פעילי ימין מתכוונים לשבש את האירוע שצפוי להתקיים הערב. בית המשפט ידון היום בבקשות להוצאת צווי מניעה. מחמוד: "מעולם לא נתקלנו בגזענות כזאת"

אילן ליאור
אילן ליאור
אילן ליאור
אילן ליאור

הגישו לבית המשפט בקשה למנוע את קיום הפגנת הימין הקיצוני הערב (ראשון) ליד האולם בו תיערך באותה שעה חתונתם. כמו כן, הם מבקשים מבית המשפט למנוע מארגון להב"ה (למניעת התבוללות בארץ הקודש) ומאנשיו להטריד אותם ולאיים עליהם. בימים האחרונים הפיץ הארגון את ההזמנה לחתונה, קרא לתומכיו להגיע הערב לאולם ולהפגין והפציר בהם ליצור קשר עם בני הזוג וללחוץ עליהם לבטל את החתונה. בית משפט השלום בראשון לציון ידון הבוקר בבקשות להוצאת צווי מניעה.

בני הזוג, מחמוד ומורל, מתגוררים ביפו. הם הכירו לפני חמש שנים ומורל התאסלמה. מחמוד מספר כי עד לימים האחרונים לא נתקלו בגילויי גזענות כה בוטים. "אנחנו ביחד חמש שנים, אבל אף פעם לא נתקלנו בגזענות כזאת. תמיד ידעתי שיש גזענים, אבל כל עוד הדבר לא מגיע עד אליך ואתה מרגיש את זה על הגוף שלך אתה לא מבין מה זה", אמר אמש (שבת) בשיחה עם "הארץ". "אם זה היה מישהו מהמשפחה שלה הייתי מבין אותם, אבל אנשים לא קשורים - מה איכפת להם? למה הם מתערבים? אם הם חשבו שיעשו ככה ונוותר אחד על השני - זה לא יקרה". הוא ציין כי מנגד, הם מקבלים גם שיחות תמיכה וחיזוק.

לאחר הפרסומים של בפייסבוק החלו לקבל שיחות טלפון רבות שכללו איומים וקללות. גם בני משפחותיהם קיבלו שיחות מאיימות. בעקבות השיחות האלה החליפו בני הזוג את מספרי הטלפון שלהם. למרות זאת, החליטו לקיים את החתונה כמתוכנן. בשל האיומים וההפגנה המתוכננת חייבה אותם המשטרה לשכור 33 מאבטחים בעלות של כ-15 אלף שקלים. בעלי האולם הסכימו לממן חצי מעלות האבטחה. מחמוד מוחה על כך שהוא נדרש לשאת בהוצאות האבטחה ומפנה את טענותיו למשטרה: "למה מחייבים אותי שאני אוציא מהכיס שלי? אם יש אירוע כזה הם צריכים לדאוג לזה, לא אני", הוא אומר.

ההזמנה לחתונה והפוסט של להב"ה

"אנחנו מרגישים נפלא וזה מחזק אותנו", מדגיש מחמוד בהתייחסו לסערה סביב החתונה. "חושבים לשבור אותנו, אנחנו לא נשברים - להיפך, אנחנו מתחזקים.אני לא דואג, אבל זה מטריד שיום כזה שכל בן אדם מחכה ליום הזה, זה היום הכי מאושר בחיים, ומחר יש לי דיון בבית משפט בבוקר". מורל היתה אמש בהכנות אחרונות לחתונה. אמה, אחיותיה ובני משפחה נוספים אמורים להשתתף. אביה, לעומת זאת, מתנגד לנישואיה עם מוסלמי והודיע שלא יבוא. "אינשאללה יבואו כמה שיותר. יש כאלה שמפחדים לבוא אולי, את אבא שלה לא הצלחנו לשכנע, אבל יהיה אירוע יפה".

"למרבה הצער, פעולות המשיבים לסיכול החתונה, שבוצעו בתקופה רגישה ממילא ביחסי יהודים-ערבים, נשאו פרי ביאושים, ועוררו גל עכור של שנאה ואלימות שמועד התנפצותו צפוי וידוע, וכך גם תוצאותיו", נכתב בבקשה לצו מניעה שהגיש בשם מחמוד עו"ד יניב שגב. הוא מזהיר כי "קיימת הסתברות קרובה לוודאי כי ההפגנה המתוכננת ביום חתונתו תגלוש לפסים אלימים". הוא מבקש למנוע את קיום ההפגנה בראשון לציון. שופטת בית משפט השלום בפתח תקווה, עיריה מרדכי קבעה את הדיון להיום בבוקר, והורתה לצרף להליך את המשטרה ואת היועץ המשפטי לממשלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ