נתי טוקר

"חופש הביטוי הוא נשמת אפה של הדמוקרטיה. ברור שלרוב אין בעיה עם השמעת דעות במסגרת הקונסנזוס. אולם חופש הביטוי נועד במיוחד להגן על דעות חריגות, מקוממות ומכעיסות את הרוב"; כך אמרה היום (שלישי) נשיאת מועצת העיתונות בישראל, השופטת (בדימוס) דליה דורנר, בנוגע לזכות להביע דעות שונות גם בתקופת משבר.

דורנר מסרה את הדברים לאחר שאתמול החליט היועץ המשפטי של מועצת העיתונות, עו"ד אילן שדי, לדחות תלונות שהוגשו למועצה נגד עיתונאי "הארץ" גדעון לוי. התלונות הוגשו לאחר שלוי פירסם כמה מאמרי ביקורת חריפים על צה"ל והדרג המדיני בעת מבצע "צוק איתן". בשם "הארץ" השיב עורך הדין מיבי מוזר ממשרד עורכי הדין ליבליך-מוזר. 

לכל הטורים של גדעון לוי

היועץ המשפטי של מועצת העיתונות קיבל את הטענות כי דעותיו של לוי "מקוממות רבים בחברה הישראלית, במיוחד כאשר פורסמו בעיצומה של מערכה צבאית ממושכת", אך קבע כי "בחברה דמוקרטית חובה לשמור על זכותו של כל פרט להביע דעות העלולות לקומם את הרוב, ובכל מקרה, כתיבתו של לוי לא הפרה את תקנון האתיקה העיתונאית".

בהמשך להחלטה זו, מסרה עוד דורנר כי "מגוון רחב ככל האפשר של דעות המגיע לציבור, גם אם הוא לעתים מעורר תחושות קשות, מעשיר את הדמוקרטיה באמצעות העמקת השיח הציבורי, ואין זה כלל משנה מה הם דעות הרוב או המיעוט בכל רגע נתון".

גדעון לויצילום: אי-אף-פי

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ