נתניהו: בתי ספר שאינם ממוגנים לא ייפתחו, משפחות שיתפנו יקבלו מימון מלא

הממשלה לא דנה בתוכנית כוללת לפינוי תושבים בשל העידוד שצעד כזה יעניק לחמאס. לקראת שנת הלימודים, אושרה הצבת מיגוניות ללא צורך בהיתר

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הבהיר הבוקר (ראשון) בישיבת הממשלה כי בתי ספר לא ממוגנים באזורי הירי בדרום לא ייפתחו ב-1 בספטמבר. במהלך הישיבה הבהירו נתניהו ושר הביטחון כי כל משפחה שתבקש להתפנות מאזורי העימות תזכה למימון מלא לצורך כך מתקציב משרד הביטחון.

שרי הממשלה לא דנו היום בתכנית כוללת לפינוי כלל התושבים בישובי עוטף עזה, בשל ההשלכות המוראליות שיהיו למהלך כזה על חמאס. במהלך הדיון הבהירו נתניהו ויעלון שכל משפחה שתבקש להתפנות תוכל לפנות לרשות המקומית אליה היא משתייכת ולקבל באמצעותה מימון לפינוי.

באשר לפתיחת שנת הלימודים, נתניהו הצהיר כי ביטחון התלמידים והוריהם קודם לכל שיקול אחר. הוא הנחה את פיקוד העורף לעבור ולבדוק את המיגון בכל מוסדות החינוך עם דגש מיוחד על הדרום והבטיח שכל הורה ידע עד שבוע הבא האם בית הספר בו לומד בנו עומד בסטנדרטים ויפתח כמתוכנן ב-1 בספטמבר. נתניהו קבע שבית ספר שאינו ממוגן כראוי לא תפתח בו שנת הלימודים.

תלמידים נבחנים בבגרות במתמטיקה במקלטצילום: אליהו הרשקוביץ

זמן קצר לאחר מכן שר הפנים, גדעון סער, הודיע לראשי הרשויות כי עקב המצב הביטחוני ולקראת פתיחת שנת הלימודים הוא חתם על צו המתיר הצבת מיגוניות ללא צורך בהיתר ותוכנית, על מנת להציבן בהקדם האפשרי. פטור זה ניתן לחאר אישורה של המועצה הארצית לתכנון ובניה בהתאם להנחיית שר הפנים.

לדברי סער, “פתיחת שנת הלימודים היא משימה לאומית. עלינו להבטיח ככל הניתן את בטחונם של ילדי ישראל במוסדות החינוך ברחבי הארץ. הצו נותן מענה בטחוני מיידי שיאפשר לרשויות המקומיות להיערך לקראת שנת הלימודים הקרובה".

בנוסף, ועדת החוץ והביטחון אישרה היום את הגדרת שירות המילואים כ"שירות חירום", כך שאנשי המילואים שגויסו במסגרת הלחימה יוכלו לדחות את תשלומיהם לרשויות עד חודש ימים לאחר יום שחרורם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ