אוני' אריאל סיימה את העסקתו של חצרוני לפני שתם הזמן לערעור על ההחלטה

לפי התקנון, גזר הדין של בית הדין לעבודה בדבר פיטוריו של חצרוני לא יכול להיות מבוצע לפני מימוש זכות הערעור. חצרוני: "אני נרדף פוליטית"

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

אוניברסיטת אריאל שלחה אתמול מכתב לפרופ' אמיר חצרוני, שבו היא מודיעה לו על סיום עבודתו והפסקת משכורתו וכן כי פיטוריו נכנסו לתוקף מיום החלטת ועדת המשמעת בהרכב מיוחד שדנה בנושא - 27 באוגוסט.

ההודעה הגיעה למרות שלפי התקנון, גזר הדין לא יכול להיות מבוצע לפני שממומשת זכות הערעור ולמרות שאוניברסיטת אריאל הודיעה בעצמה בתגובותיה לתקשורת שלחצרוני שמורה זכות הערעור. בנוסף, לפי החלטת בית הדין האזורי לעבודה, כל גזר דין בתיק חצרוני יעוכב 30 יום כדי לאפשר לו להגיב.

כמו כן, כבר ביום הודעת הוועדה על הפיטורים שיגר עורך דינו של חצרוני, ברוך אורנשטיין, מכתב לאוניברסיטה המודיע להם על כוונתו לערער על ההחלטה, אשר לטענתו התקבלה באופן לא חוקי. לדבריו הדיונים וההחלטות התקיימו שלא בנוכחות עורך דינו של חצרוני למרות שהודיע מראש על חופשה שנקבעה לו זמן רב מראש, ובזמן שבמקביל מחכים הצדדים להחלטת בית הדין לעבודה אודות חוקיות הרכב הוועדה שנקראה להכריע בעניינו.

אמיר חצרוניצילום: ניר קידר

חצרוני אמר אמש ל"הארץ" כי "אוניברסיטת אריאל חוצה את הקו מפגיעה בדמוקרטיה לבריונות לשמה. האוניברסיטה רומסת את הדין, מפסיקה לשלם את משכורתי כאשר התקנון של האוניברסיטה קובע כי אסור לה לפטר אותי בפועל לפני שיישמע ערעור, אותו אנו מגישים בימים אלה, על פסק הדין של ועדת המשמעת. הברוטאליות הלא חוקית של הנהלת האוניברסיטה, מתרחשת אך ורק בגלל שמעט לפני מתן פסק הדין פרסמתי ב'הארץ' מאמר שבו קשרתי בין חרם על מוסדות אקדמיים ישראליים לבין פגיעה בחופש הביטוי ובחופש האקדמי של מרצים וסטודנטים במהלך המלחמה בעזה. כל דרדק מבין שאני נרדף פוליטית בגלל שאני בעד פינוי השטחים והעברת האוניברסיטה אל מעבר לקו הירוק".

מאוניברסיטת אריאל נמסר בתגובה: "בהתאם להחלטת בית הדין הארצי לעבודה, הדיון בעניינו של פרופ' חצרוני קוים בוועדת משמעת בהרכב מיוחד של 6 חברים. ועדת המשמעת סיימה את דיוניה ב-26.8 והחליטה פה אחד כי פרופ' חצרוני עבר עברות משמעתיות והחליטה ברוב קולות על פטוריו. לפרופ' חצרוני על פי החלטת בית הדין הארצי ובהתאם לתקנון המשמעת הזכות לערער בפני ועדת ערעורים. החלטת ועדת המשמעת בהרכב המיוחד תקפה כל עוד לא שונתה על ידי ועדת הערעורים. עד למועד זה, לא הגיש פרופ' חצרוני ערעור על החלטת הוועדה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ