המורה שתמונות עירום שלה הופצו בווטסאפ תחזור ללמד מחר

המורה, שהתבקשה להתפטר ויצאה לחופשת מחלה, התלוננה במשטרה נגד התלמיד החשוד בהפצת התמונות. בית הספר באשקלון טרם נקט הליך משמעתי נגד התלמיד

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

המורה שתמונות עירום שלה הופצו על ידי תלמידיה, תחזור מחר ללמד בבית הספר שבו היא עובדת באשקלון. בשבוע שעבר זימנה הנהלת בית הספר את המורה לשיחה וביקשה ממנה להתפטר. היא סירבה ויצאה לחופשת מחלה מיום שני. אתמול פנתה המורה למשטרה והגישה תלונה נגד התלמיד שצילם את התמונות מתוך הטאבלט שלה והפיץ אותן בווטסאפ. בית הספר שבו היא עובדת לא נקט כל הליך משמעתי נגד התלמיד או נגד תלמידים אחרים.

ממחוז הדרום במשרד החינוך נמסר בתשובה לשאלה מדוע לא התקיים הליך משמעתי מול התלמיד, כי הואיל והוגשה במשטרה תלונה נגד התלמיד, ימתין המחוז לממצאי החקירה ויפעל בהתאם. עם זאת, יש לציין כי התלונה הוגשה רק בתחילת השבוע וגם לפני כן לא ננקטו הליכים משמעתיים, מלבד הוצאת המורה לחופשת מחלה והבקשה ממנה להתפטר, כך לפי טענותיה. 

אתמול שלחה עורכת דינה של המורה, אורית חיון, מכתב ובו דרישה שהמורה תחזור לללמד בבית הספר שהתלמיד יושעה וייערך לו בירור משמעתי. עו"ד חיון הבהירה ל"הארץ" כי התנהלות בית הספר אינה מקובלת עליה. לדבריה, "הפיילוט של הטאבלטים הוא חדש, וברגע שמכניסים את הג'ימייל האישי, ברירת המחדל היא סנכרון לענן, לכל התמונות שהיו לך וכל הקבצים — הכל חשוף לעיני כל. היה צורך לעשות בדיקת אבטחה ולבקש מהמורים והתלמידים לפתוח תיבת מייל חדשה לצורך העניין. המסר שעובר לתלמידים כעת הוא שהמורה היא לא בסדר, למרות שהיא הקורבן בסיפור הזה". לדבריה, המורה היא "אישה אמיצה, שלמרות המצב הלא פשוט שבו היא נמצאת, תחזור מחר לעבודה".

בימים האחרונים הופצה ברשת עצומה הקוראת שלא לפטר את המורה ולנקוט צעדים משמעתיים נגד התלמיד שצילם את תמונות העירום מתוך הטאבלט הפרטי שלה. על העצומה חתמו כ-6,400 בני אדם. בין היתר נכתב: "אנו דורשים ודורשות כי יינקטו צעדים משמעתיים ברורים נגד אותו תלמיד, אשר רמס את זכותה של מורתו לפרטיות. הגיעה העת שמשרד החינוך יגבש תוכנית חינוכית להתמודדות עם חדירה לפרטיותו של אדם, אלימות והטרדות מיניות ברשתות החברתיות".

עוד נכתב בעצומה כי "אנו דורשים ודורשות ממשרד החינוך להתייצב באמירה ברורה לימין המורה ולהגן על ציבור המורות והנשים בישראל: זכותה של כל אשה, ובכלל זאת מורות כמובן, לחיים פרטיים, ואין לאיש — וודאי שלא למי מתלמידיה — רשות לדרוס זכות זו ברגל גסה".

מהרשת החינוכית המנהלת את בית הספר לא נמסרה תגובה לדברים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ