יו״ר הקואליציה, יריב לוין, מעכב את המשך קידומו של חוק מע"מ אפס, יוזמת הדגל של שר האוצר, יאיר לפיד, עד לגיבוש הבנות בין לפיד לבין ראש הממשלה על מתווה תקציב המדינה. אתמול אישרה ועדת הכספים של הכנסת את רוב סעיפי החוק, לקראת העלאתו לקריאה שנייה ושלישית.

"לא ברור לי איך אפשר להוסיף תקציבים למערכת הביטחון מבלי להעלות מסים כפי שדורש לפיד, ובמקביל להקצות תקציב משמעותי למימון תכנית מע"מ אפס", הסביר לוין.

בכירים בליכוד אמרו ל"הארץ" שנתניהו לא פנה אל לוין בנושא ולא עומד מאחורי המהלך: ״לוין יזם את המהלך כדי לאותת לנתניהו שהוא יכול לבלום את חוק מע"מ אפס כדי להקל עליו להגיע להבנות בנושא התקציב״.

רה"מ נתניהו ויריב לויןצילום: אוליבייה פיטוסי

עם זאת, גורמים בכנסת טענו כי קשה להניח שיו"ר הקואליציה, המשמש גם כיו"ר ועדת הכנסת, יקפיא חוק חשוב כל כך, ללא תיאום עם נתניהו ולשכתו. זאת במיוחד לנוכח האיום של לפיד לפרוש מהקואליציה אם החוק לא יאושר. עוד ציינו כי העיכוב בקידום חוק מע"מ אפס משרת את נתניהו בקרבות התקציב מול לפיד.

גורמים ב"יש עתיד" אמרו בתגובה כי "אם נתניהו מחליט להקפיא את החוק, או החוק יוקפא בוועדת הכנסת, הרי שזו הפרה ברורה של ראש הממשלה שתגרום למשבר קואליציוני חמור".

לסיקור הנרחב באתר The Marker

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ