קרב התקציב: הוקפא חוק מע"מ אפס

מקורות בכנסת טוענים כי קשה להאמין שהמהלך הרגיש לא תואם עם נתניהו. ביש עתיד טוענים: אם החוק יוקפא יווצר משבר קואליציוני חמור

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יו״ר הקואליציה, יריב לוין, מעכב את המשך קידומו של , יוזמת הדגל של שר האוצר, יאיר לפיד, עד לגיבוש הבנות בין לפיד לבין ראש הממשלה על מתווה תקציב המדינה. אתמול אישרה ועדת הכספים של הכנסת את רוב סעיפי החוק, לקראת העלאתו לקריאה שנייה ושלישית.

"לא ברור לי איך אפשר להוסיף תקציבים למערכת הביטחון מבלי להעלות מסים כפי שדורש לפיד, ובמקביל להקצות תקציב משמעותי למימון תכנית מע"מ אפס", הסביר לוין.

בכירים בליכוד אמרו ל"הארץ" שנ לא פנה אל לוין בנושא ולא עומד מאחורי המהלך: ״לוין יזם את המהלך כדי לאותת לנתניהו שהוא יכול לבלום את חוק מע"מ אפס כדי להקל עליו להגיע להבנות בנושא התקציב״.

רה"מ נתניהו ויריב לויןצילום: אוליבייה פיטוסי

עם זאת, גורמים בכנסת טענו כי קשה להניח שיו"ר הקואליציה, המשמש גם כיו"ר ועדת הכנסת, יקפיא חוק חשוב כל כך, ללא תיאום עם נתניהו ולשכתו. זאת במיוחד לנוכח האיום של לפיד אם החוק לא יאושר. עוד ציינו כי העיכוב בקידום חוק מע"מ אפס משרת את נתניהו בקרבות התקציב מול לפיד.

גורמים ב"יש עתיד" אמרו בתגובה כי "אם נתניהו מחליט להקפיא את החוק, או החוק יוקפא בוועדת הכנסת, הרי שזו הפרה ברורה של ראש הממשלה שתגרום למשבר קואליציוני חמור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ