ארגון המורים הכריז סכסוך עבודה באשקלון בגלל פרשת המורה והטאבלט

המורה שתמונותיה בעירום נלקחו מהאייפד שלה והופצו בין תלמידים חזרה לעבודה, אך בארגון מוחים על אי־נקיטת כל צעד נגד התלמידים המעורבים

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים23
ירדן סקופ

ארגון המורים העל־יסודיים הכריז היום (ראשון) על סכסוך עבודה בכל העל־יסודיים בעיר אשקלון. הסיבה היא המורה שלטענתה , חשף תמונות עירום שלה, צילם את המסך והפיץ אותן בווטסאפ.

המקרה אירע לפני כשבועיים ומאז לא נקט בית הספר כל צעד לטיפול בבעיה או בתלמידים המעורבים. יתרה מזאת, לטענת המורה, המוסד החינוכי ביקש ממנה להתפטר, ולאחר מכן הורתה לה המנהלת לא להגיע לבית הספר. המורה חזרה ללמד רק בסוף השבוע האחרון.

בהודעה שפרסם ארגון המורים נכתב כי "התלמידים אשר ביצעו מעשה חמור זה ממשיכים ללמוד בכיתה, כאילו דבר לא קרה". עוד נכתב כי לאור העובדה שכל מאמצי הארגון לפתור את הבעיה ולהביא את הגורמים האחראים לטפל בה באמצעים חינוכיים ומשמעתיים, לא צלחו, לא היה מנוס אלא להכריז על סכסוך עבודה.

לדברי רן ארז, יו"ר ארגון המורים, "זוהי פרשה עגומה ביותר ופוגעת במעמד עובדי ההוראה ובפרטיותם, תוך רמיסה בוטה של כבודם. במקרה דנן, הגיעו דברים לידי אבסורד של ממש והמורה, שהיא הקורבן, נענשת. כארגון מורים, לא נוכל להחריש ולא נוכל לאפשר פגיעה במעמדם, כבודם ופרטיותם של המורים".

בארגון המורים אף שלחו מכתב בנושא לשר החינוך . "המדובר במקרה חמור של אלימות נגד מורה", כתב היו"ר ארז בשם הארגון. "זו לא הפעם הראשונה שאני פונה ודורש להסדיר את האיסור לפגוע במעמד המורה, ולאור המקרה החמור האמור אני דורש לקיים הידברות מיידית לשם תקינת הנושא וקביעת נהלים מחייבים". עוד נכתב כי "לא זו בלבד שהאירוע התרחש, אלא שלא בוצעה כל פעולה למיגורו המיידי".

בבית הספר בחרו שלא להגיב לדברים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ