ירדן סקופ

אוניברסיטת בר-אילן גינתה אתמול (שני) את התבטאותו של פרופ' הלל וייס, פרופסור אמריטוס במוסד, שקרא לפני כשלושה שבועות בסטטוס שכתב בדף הפייסבוק שלו להשמיד את הפלסטינים.

"שמע אבו מאזן, אתם לא עם ולכן אין השמדת עם. להשמיד אתכם כאספסוף זו מצווה והיא תקוים בסופו של דבר, אף על פי שממשלת ישראל אינה מכירה באשמתה בליבוי ההכרה הלאומית השקרית שלכם... ככל שתמהרו להודות שאינכם עם ואין מקומכם בגבולות ישראל כן ייטב לכם", כתב וייס.

מאוניברסיטת בר-אילן נמסר בתגובה כי "פרופ’ וייס הינו במעמד של פרופ' אמריטוס (כלומר פרש לגמלאות) ואיננו נמנה עם סגל המרצים הקבוע של האוניברסיטה. עם זאת, לבקשתו, הוא מלמד בהתנדבות שני קורסים במחלקה לספרות עמ"י (ספרות עם ישראל).

"לפני הכל, חובה לומר: הדברים שפרסם פרופ' וייס מגונים וחמורים מאוד וחובה על כל בן תרבות - יהודי ולא יהודי, דתי ולא דתי - לגנות אותם. קריאה להרג בני אדם הינה לא יהודית ולא מוסרית. בכל מקרה, דבריו של פרופ' וייס נכתבו בבמה פרטית, בדף הפייסבוק שלו ולא במסגרת אוניברסיטאית".

וייס ב-2010צילום: תומר אפלבאום

במכללת אורות ישראל לחינוך - שגם בה מלמד וייס - הצטרפו לגינוי התבטאויותיו ברשת החברתית. נשיא המכללה, פרופ׳ נריה גוטל, מסר כי "זה לא חופש אקדמי, זו הפקרות אקדמית ואני לא אשלים עם התבטאויות כאלה. עם כל הכבוד לפלורליזם, הדברים חרגו מזה ואנחנו לא מקבלים אותם. אנחנו נזמין אותו לבירור ונשמע את גרסתו, כי זו חובתנו לשמוע מאדם במה דברים אמורים".

הוא הוסיף כי ועדת המשמעת במכללה תדון בסוגיה בדרך המקובלת והמסודרת לטיפול בנושאים משמעתיים, ולא פסל אפשרות לפיה וייס יורחק מהמכללה - במידה וועדת המשמעת תקבע כי זה הצעד הנכון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ