עובדי "פרי הגליל" החליטו להתבצר במפעל עד שבעליו יחזירו אותם לעבודה

העובדים, שהוצאו השבוע לחופשה כפויה, ימנעו כניסת סחורות ויציאתן משטח המפעל עד להודעה חדשה. יו"ר ועד העובדים: "נמאס לנו להיות הקורבן של כל המחדלים"

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל
נעה שפיגל

220 עובדי מפעל "פרי הגליל", שהוצאו השבוע לחופשה כפויה, החליטו להתבצר במפעל החל מהערב (שבת) ועד להודעה חדשה בעקבות סירוב בעלי המפעל להחזירם לעבודה. לאחר ישיבת חירום שכינס הערב יו"ר ועד העובדים של המפעל, מוטי חזיזה, בהשתתפות נציגי ההסתדרות וראש מועצת חצור הגלילית, שמעון סוויסה, החליטו העובדים למנוע כניסת ויציאת סחורות ואנשים משטח המפעל עד שהעבודה בו תשוב למתכונתה הרגילה.

"עובדי פרי הגליל הם לא כלי משחק בידי ההנהלה או בידי כל גורם אחר. יש לפתוח את המפעל במיידי ולהשיב את הכבוד לעובדים, שכל חטאם הוא רצונם להתפרנס בכבוד", נכתב בהודעת ההסתדרות, שנמסרה עם סיום הישיבה הערב. לדברי יו"ר ועד העובדים חזיזה, "אנחנו נשארים בתוך המפעל סגורים ולא ניתן לאף אחד להמשיך לפגוע בזכויות של העובדים - לא הממשלה ולא הבעלים. אנחנו מרגישים פגועים מכל הכיוונים, ומי שמשלם את המחיר זה עובדי פרי הגליל. נמאס לנו להיות הקורבן של כל המחדלים".

מפעל פרי הגליל נסגר ביום רביעי בעקבות מחלוקת בין משרד הכלכלה למנכ"ל המפעל, אושיק אפרים. זאת, לאחר שהמשרד להגנת הסביבה לא הסכים לחדש את רישיון המפעל בשל ליקויי בטיחות והימצאותם של חומרים רעילים בשטחו, חרף התראות שנשלחו אליו בעבר. גם בשירותי הכבאות סירבו להאריך את רישיון העסק של פרי הגליל בשל מחדלים בתחום. סיבה נוספת שבגינה החליט אפרים על הסגירה היא החלטת משרד הכלכלה לעכב את הסיוע שהבטיח להעביר למפעל בעקבות המשבר הקודם אליו נקלע לפני שנתיים וחצי.

יו"ר ועד העובדים חזיזה בכניסה למפעל, שלשוםצילום: גיל אליהו

השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ (ישראל ביתנו), הגיע אתמול בבוקר למפעל יחד עם נציב הכבאות הראשי, שחר איילון, ונתן הארכה מיוחדת להמשך פעילותו, לתיקון הליקויים בתחום כיבוי האש ולקבלת רישיון עסק. אף על פי כן, בעלי המפעל החליטו שלא לחזור בהם מהשבתתו, בטענה כי לא קיבלו כספים המגיעים להם ממשרד הכלכלה.

מנכ"ל המפעל אפרים אמר הערב כי הוא מתכנן לנסוע מחר לירושלים כדי לנסות ולהיפגש עם שר הכלכלה, נפתלי בנט (הבית היהודי). לדבריו, "הממשלה חייבת לעמוד בהתחייבות שלה. על פי ההוראה של הבעלים המפעל סגור בינתיים, ונקווה ששר הכלכלה יואיל בטובו לדבר אתנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ