ארגון המורים מחריף את העיצומים: יבטל כל פעילות מחוץ לכתלי בית הספר

המורים דורשים ממשרד החינוך להסדיר את עניין האחריות הפלילית שלהם על חייהם ושלומם של תלמידים בטיולים. במקביל משבית הארגון גם את האבחונים ומילוי הטפסים הקשורים ללקויי למידה

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

ארגון המורים הודיע היום (רביעי) אחר הצהריים כי הוא מחריף את העיצומים שלו נגד משרד החינוך. לפי הודעת הארגון, החל מיום ראשון הקרוב לא תתקיים כל פעילות מחוץ לבתי הספר, מלבד המסעות לפולין, הכנה למסעות וימי של״ח. עד עתה השבית הארגון בחודש האחרון רק טיולים שנתיים, ומעתה יושבתו למעשה כל הפעילויות הדורשות יציאה מחוץ לבית הספר.

בארגון המורים דורשים ממשרד החינוך להסדיר את עניין האחריות הפלילית של מורים על חייהם ושלומם של תלמידים בטיולים. המורים דורשים שתוסר מהם האחריות הפלילית, לאחר שבאחרונה נפתחה מחדש חקירת מותו של תלמיד בחמי טבריה ב-2009.

ביום שני הפגינו כמה מאות תלמידים מול משרד ראש הממשלה בירושלים, במחאה על התמשכות השביתה והעובדה כי טרם נמצא פתרון למשבר. את ההפגנה ארגנה מועצת התלמידים הארצית, שאף איימה כי תשבית את הלימודים אם לא יימצא פתרון. במערכת החינוך יש מי שטוענים שיו״ר ארגון המורים רן ארז מנצל את המצב הרגיש, בו אין שר מכהן במשרד, ופוגע בתלמידים. מנגד, יש מי שמאשימים את הנהלת המשרד שאינה מצליחה להתמודד עם הבעיה.

תלמידי בית הספר התיכון חוגים מחיפה בטיול שנתי במחנה לילה בלטרון, ב-2006צילום: אלון רון

במקביל לשביתת הטיולים, משבית ארגון המורים גם את מתן האבחונים ומילוי הטפסים הקשורים ללקויי למידה, בשיתוף עם מאות יועצות, במחאה על האינפלציה בכמות האבחונים, והרפורמה החדשה של שר החינוך היוצא שי פירון, שלדברי היועצות תסרבל את הליך קבלת ההתאמות ותטיל סמכויות רבות על בתי הספר, אך לא תפחית את מספר מקבליהן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ