בחינת הבגרות בספרות ערבית למגזר הערבי תבוטל בגלל הדלפת השאלות לרשת

מנכ"לית משרד החינוך הורתה לבטל לאלתר את הבחינה שהיתה אמורה להתקיים הערב: ״השמירה על טוהר הבחינות מהווה ערך עליון". יחידת הסייבר הארצית של המשטרה פתחה בחקירת האירוע

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

מנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן, הודיעה אחר הצהריים (חמישי) על ביטולה של בחינת הבגרות במקצוע ספרות ערבית למגזר הערבי עקב דליפתה לרשתות החברתיות. כהן הנחתה את מנהל אגף הבחינות שבמשרד החינוך לבטל לאלתר את בחינת הבגרות אשר צפויה להתקיים הערב. המשטרה פתחה בחקירת האירוע. 

החלטת המנכ"לית התקבלה על רקע הפגיעה בטוהר הבחינות ודליפת הבחינה. כהן הבהירה, כי היא רואה בחומרה רבה את דליפת הבחינה, וציינה כי אין בכוונתה לעבור על כך לסדר היום, וכי היא תפעל למצות את הדין עם האחראים למעשה. היא הוסיפה כי ״השמירה על טוהר הבחינות מהווה ערך עליון, וצריכה להיות נר לרגלה של מערכת המחנכת את בוגריה לשמירה על טוהר מידות, מוסר וערכים". עוד הוסיפה: "ראוי שהישגים לימודיים יהוו חלק מתהליך למידה משמעותי, ולא בדרך של תרמית ורמייה״.

צילום: דניאל בר און

לנוכח ההדלפה, הנחתה המנכ"לית את מנהל אגף הבחינות שבמשרד להגיש תלונה במשטרה, והביעה תקווה, כי המשטרה תמצה את הדין עם אלה אשר הפרו באופן בוטה את הנהלים המחייבים. מהמשטרה נמסר כי ראש אגף החקירות, ניצב מני יצחקי, הורה ליחידת הסייבר הארצית בלהב 433 לפתוח בחקירה של הנושא. 

בספטמבר האחרון פסל משרד החינוך 200 טופסי בחינת בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד מהקיץ האחרון של תלמידים מכפר קאסם, בעקבות גילוי של העתקות וחשד להדלפת חלק מהבחינה. במשרד עלה חשד כי התלמידים קיבלו סיוע בפתרון הבחינה, ייתכן שבאמצעות טלפון סלולרי, שאסור בשימוש בעת בחינות. בבדיקה של המשרד נמצא כי מספר רב של תלמידים ענו בצורה זהה לחלוטין על שאלה מסוימת בבחינה ולכן פסל המשרד כ-200 מחברות בחינה. 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ