הנשיא ריבלין ופוליטיקאים נוספים מופיעים ברשימת המשתתפים בכנס שיעסוק גם בטיפולי המרה להומואים

ח"כ יחימוביץ' דרשה להסיר את שמה מפרסומי "כנס ירושלים ליהדות, מדינה ומודרנה". בסביבת הנשיא, שאמור להשתתף בכנס כנואם מרכזי, הבהירו כי הוא לא אישר את השתתפותו באירוע

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ח"כ שלי יחימוביץ' (העבודה) דרשה להסיר את שמה מפרסומי "כנס ירושלים ליהדות, מדינה ומודרנה", לאחר שלפי פרסומים, יתקיים בו מושב העוסק ב"טיפולי המרה לבעלי נטייה חד-מינית". לדברי יחימוביץ', "אם יש משהו שצריך לרפא הוא להטופוביה, גזענות, ושנאת האחר עד כדי הגדרת שונותו כמחלה. פרסום שמי מבייש אותי ואת השקפת עולמי". יחימוביץ' הבהירה שעד כה ממילא לא אישרה את השתתפותה בכנס, אף ששמה מופיע במודעה.

לפי תוכנית הכנס, שמארגן העיתון "בשבע", אמור גם נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, להשתתף בו כנואם מרכזי. עם זאת, בסביבת הנשיא הבהירו היום (שבת) שריבלין לא אישר כלל את השתתפותו בכנס ולא ידע על המושב השנוי במחלוקת העוסק בטיפולי ההמרה. בשני ימי הדיונים של הכנס אמורים להשתתף לא מעט בכירים במערכת הפוליטית, בהם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין (הליכוד), שר הכלכלה ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט ויו"ר המחנה הציוני יצחק (בוז'י) הרצוג. איש מהם לא אמור לדבר במושב העוסק בקהילה הגאה.

לפי הפרסום של מארגני הכנס, במושב השלישי שלו, שעוסק בשאלה "האם טיפולי המרה הם פתרון רצוי לבעלי נטייה חד-מינית?", ויתקיים ביום שני הבא, אמורים להשתתף הפסיכולוג החינוכי אליהו אקרמן, נציג עמותת כמוך - הומואים דתיים אורתודוקסים הרב אהרון הראל, בת עמי נוימאיר פוטשניק מארגון בת קול ועיתונאי "הארץ" בני ציפר. בניגוד לפרסום, ציפר לא אישר את השתתפותו במושב והוא לא ייקח בו חלק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ