היועצות החינוכיות יפסיקו את העיצומים: התלמידים יוכלו לקבל התאמות בבגרויות

ארגון המורים הגיע להסכמות עם משרד החינוך ומשרד האוצר בתום דיון בבית הדין הארצי לעבודה בירושלים. 200 יועצות לא הגישו השנה את תיקי ההתאמות של תלמידי תיכון למשרד

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ירדן סקופ

ארגון המורים, המייצג את היועצות החינוכיות, הגיע הערב (שני) להסכמות עם משרד החינוך ומשרד האוצר, בתום דיון של שמונה שעות בבית הדין הארצי לעבודה בירושלים. בעקבות זאת, יסתיימו עיצומי היועצות, שנמשכים כבר כארבעה חודשים.

כ-200 יועצות לא הגישו השנה את תיקי ההתאמות של התלמידים בכיתות יא׳ ויב׳ לוועדות המחוזיות של משרד החינוך, מה שמנע מהתלמידים לקבל התאמות בבחינות הבגרות הקרבות.

הצדדים הסכימו כי המורים ירכזו את הטיפול בתיקי תלמידים הזקוקים להתאמות, לקראת העברתם לדיון בוועדות המחוזיות. ארגון המורים התחייב כי הטיפול בתיקים יסתיים עד ל–18 במארס השנה. ארגון המורים והיועצות הסכימו עוד כי ההנחיות שמשרד החינוך פרסם בראשית שנת הלימודים בנוגע להתאמות יישארו בתוקף. אלה כוללות העברת סמכויות אבחון ובדיקה לבתי הספר.

נועה ענבר, ממובילות מאבק היועצות אמרה אמש ל״הארץ״ כי ״עכשיו נוכל לחזור ולתפקד כיועצות, אחרי שנים שבהן הפכנו לאחראיות על תחום לקויות הלמידה. עם זאת, אנו עדיין סבורות שיש צורך בשינוי מהותי בתהליך אישור ההתאמות״.

יו״ר ארגון המורים, רן ארז, אמר אתמול כי ״השגנו את כל המטרות שלנו. הראשונה היתה לשחרר את היועצות מהמעמסה הכבדה שהוטלה עליהן. הן טיפלו לבד בכל התיקים, למרות שזה לא תפקידן. בנוסף, מנכ״לית המשרד התחייבה לדון איתנו בנושאים שקשורים ללקויות למידה. אנחנו התחייבנו להשלים עם החוזר שהיא הוציאה בחודש נובמבר, שבו היא ביקשה שבתי הספר יקבלו בעצמם החלטה על 10% מלקויי הלמידה״.

מנכ״לית משרד החינוך, מיכל כהן, אמרה כי ״ההסכם מהווה הישג גדול. הוא מהווה בשורה לתלמידים עם לקויות למידה, שכן הוא מאפשר להם לממש את זכותם להיבחן באופן מותאם ושוויוני בבחינות הבגרות. ההסכם מעניק גם פתרון מיטבי למורים וליועצות״.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ