יממה להקמת המאהל ברוטשילד: מחאת הדיור החדשה אינה מתרוממת

בניגוד למחאה של קיץ 2011, הפעם אין גידול מהיר במספר האוהלים והיוצאים לרחובות. הערב היו במאהל החדש ברוטשילד כמה עשרות בני אדם, בהם תושבי גבעת עמל

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

יממה חלפה מאז הוקמו שוב אוהלים בשדרות רוטשילד בתל אביב, אך נראה כי מחאת הדיור החדשה אינה צוברת תאוצה. כ-20 אוהלים הוצבו אתמול אחר הצהריים בקצה הצפוני של השדרה, בנקודה שבה החלה המחאה החברתית בקיץ 2011. בניגוד למחאה ההיא, הפעם אין גידול מהיר במספר האוהלים והיוצאים לרחובות.

גם היום (שני) נותר מספר האוהלים דומה ולפי שעה לא הוקמו מאהלי מחאה נוספים. בשעות הערב היו במאהל החדש ברוטשילד כמה עשרות בני אדם ובהם יוזמי המחאה הנוכחית, אליהם הצטרפו נציגי מאהל חסרי הדיור הסמוך לרכבת מרכז ותושבי גבעת עמל.

שדרות רוטשילד בתל אביב, היוםצילום: אייל טואג

מאהל המחאה הוקם באישור עיריית תל אביב ובשלב זה לא ברור כמה זמן יישארו האוהלים בשדרות רוטשילד. הערב חלפו רבים על פני האוהלים מבלי להתייחס אליהם כלל, אחרים הסתפקו בצפצוף אהדה ורק מעטים עצרו ושוחחו עם המפגינים. את ההזדמנות ניצל גם נציג V15, שעמד סמוך למאהל ופנה לעוברים ושבים בניסיון לשכנע אותם כי יש צורך להחליף את השלטון ובעיקר את ראש הממשלה בנימין נתניהו. עם המסר הזה מזדהה גם יוזם המחאה, שי כהן, חבר מפלגת העבודה, אך הוא מבהיר כי אין לו כל קשר ל-V15 ואף מפלגה אינה עומדת מאחורי הקמת המאהל.

"אם הייתי יכול לקבל עוד מאה אוהלים הייתי מציב אותם בבאר שבע, קרית שמונה וצפת", אמר היום כהן. לדבריו, "אני לא חושב שהמטרה של למלא את שדרות רוטשילד היא מעניינת. אני חושב שהיא לא מעניינת. זה משהו שהיה, היה משמעותי מאוד, עורר השראה רבה ב-2011. זו לא המטרה עכשיו. המטרה היא לעורר סדר יום אזרחי בבחירות ואחריהן בממשלה שתקום. אנחנו התחלנו עם אותם סמלים של מחאת 2011 כי הם משותפים, הם שפה משותפת של המון קבוצות ועובדה שזה משך המון אנשים להיות איתנו בקשר, אבל המהלכים הבאים יתוכננו בהתאם למטרה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ