הוכרז זוכה חמישי בפרס ישראל לשנת תשע"ה — דייוויד וייסבורד

וייסבורד הוא חוקר בתחום העבודה הסוציאלית והקרימינולוגיה. מחקריו מסבירים היווצרות מוקדי פשיעה ומהווים בסיס להתערבות ממוקדת במניעה ובהתמודדות עם פשע

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

משרד החינוך הודיע אמש (שבת) על זכייתו של פרופ' דייוויד וייסבורד בפרס ישראל בתחום חקר העבודה הסוציאלית והקרימינולוגיה. בראשות ועדת הפרס עמדה פרופ' זהבה סלומון ולצדה פרופ' צבי איזיקוביץ ופרופ' שמחה לנדאו.

בנימוקי הוועדה צוין כי פרופ' וייסבורד נמנה עם הבולטים מקרב החוקרים בתחום הקרימינולוגיה בעולם ובכיר הקרימינולוגים בישראל. במחקריו פורצי הדרך הוא בחן את השפעת מיקוד מאמצי אכיפה במקומות מועדים לפורענות והראה במחקרים אמפיריים רחבי היקף כי מיקוד מאמצי האכיפה במקום אחד אינו מוליך בהכרח לנדידת הפשע למקום אחר, אלא משפר באופן משמעותי את המאבק בפשיעה. מאמצים אלה סייעו ביעול ובשיפור איכות החיים של ציבור האזרחים. מחקריו גם מציעים הסברים מגוונים להיווצרות מוקדי פשיעה המהווים בסיס להתערבות ממוקדת במניעה ובהתמודדות עם פשיעה.

וייסבורד נולד ב–1954 בברוקלין, ניו יורק. אביו החזיק חנות אלקטרוניקה קטנה ואמו היתה עקרת בית. וייסבורד סיים את הדוקטורט שלו באוניברסיטת ייל והוא מלמד באוניברסיטה העברית. ב–2010 זכה בפרס שטוקהולם, הפרס הבינלאומי היוקרתי ביותר בקרימינולוגיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ