בתום ארבעה ימים |

הצעדה להכרה בכפרים הבדואיים תגיע היום לבית הנשיא בירושלים

הצעדה תגיע ליעדה הסופי בשעה 14:30, ושם תוצג תוכנית־האב להכרה בכפרים הלא מוכרים. הנשיא לא ישתתף באירוע אך ייפגש עם יו"ר הרשימה המשותפת ונציגי הכפרים הלא מוכרים עם שובו לארץ

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

צעדת ההכרה בכפרים הלא מוכרים הבדואיים בנגב, שיצאה ביום חמישי שעבר מהכפר הלא מוכר ואדי אנעם בנגב, צפויה להגיע היום (ראשון) לירושלים. לפי המארגנים, הצעדה, שתצא היום בבוקר מאבו גוש, תיכנס לירושלים בתום מסע של מאה קילומטר. על פי לוח הזמנים שנקבע, הצעדה תגיע ליעדה הסופי במשכן הנשיא בסביבות השעה 14:30, ושם תתקיים מסיבת עיתונאים שבה תוצג תוכנית־האב להכרה בכפרים הלא מוכרים.

תוכנית־האב מתבססת על מחקר מקיף של המועצה האזורית לכפרים הלא מוכרים, עמותת במקום — מתכננים למען זכויות תכנון, ובשיתוף עמותת סידרה — עמותת נשים ערביות בדואיות בנגב. זו תוכנית אופרטיבית להכרה בכל הכפרים, תוך שימת דגש על התועלת שבהכרה בהם לכלל אוכלוסיית הנגב, ערבית ויהודית כאחד.

באירוע בבית הנשיא ישתתפו נבחרים של הרשימה המשותפת, ראשי וחברי רשויות מקומיות, נציגי ועדת המעקב העליונה לציבור הערבי בישראל, והמועצה האזורית לכפרים הלא מוכרים, אזרחים יהודים וערבים, ותושבים מ–46 הכפרים הלא מוכרים.

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, לא ינכח היום בהצגת התוכנית, בשל השתתפות בהלווייתו של מייסד סינגפור, לי קואן יו. ואולם לאחר חזרתו יפגוש הנשיא ריבלין את יו"ר הרשימה המשותפת, איימן עודה, ואת נציגי הכפרים הלא מוכרים. הם יציגו לפניו את תוכנית האב להכרה בכל הכפרים.

אמש, עם הגעת הצעדה לכפר אבו גוש, זכו הצועדים לקבלת פנים חגיגית שכללה מופע של זמרים ובהם גם הזמרת אמל מורקוס.

למרות הביקורת של חברים ברשימה המשותפת, שטענו כי ההחלטה להוציא את הצעדה לפועל היתה של יו"ר הרשימה איימן עודה, נציגים מכל המפלגות הצטרפו אתמול לצועדים ויטלו חלק בצעדה היום.

חנאן אל סאנע מעמותת סידרה ומהפעילות החברתיות המוכרות בנגב, אמרה שהצעדה החזירה את התקווה. "תוכנית ההכרה האלטרנטיבית היא התוכנית היחידה שנותנת מענה ולוקחת בחשבון את תושבי הכפרים ומשתפת אותם בפתרונות המוצעים", אמרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ