תלונה: אחד הפרקים בפסיכומטרי נחשף לחלק מהנבחנים לפני הבחינה

תלמידים שנבחנו בשבוע שעבר טוענים כי הפרק המדובר הופיע בשלמותו בסימולציה של מכון הנחייה לבחינה, וכי אפילו מספרי השאלות לא שונו

ירדן סקופ
ירדן סקופ

נבחנים בבחינה הפסיכומטרית שהתקיימה ביום רביעי האחרון התלוננו כי אחד מהפרקים הכמותיים בבחינה הופיע לפני כן בסימולציה של אחד ממכוני ההכנה לבחינה. בפוסט שהתפרסם בפייסבוק כתבה אחת הנבחנות כי ״התברר שפרק כמותי שלם שהופיע בבחינה האמיתית הופיע לתלמידי מכון מסוים באחת הסימולציות שפתרו בעבר״. היא הוסיפה כי אפילו מספרי השאלות היו זהים בשני הפרקים. גם תלמיד במכון המדובר כתב בפוסט בפייסבוק כי אכן הפרק הכמותי הופיע בשלמותו בסימולציה בקורס.

מהמרכז הארצי לבחינות והערכה נמסר כי ״המרכז יבדוק אם יש ממש בתלונות, שהגיעו אליו במהלך החג, על חשיפה מוקדמת של הפרק הכמותי בבחינה הפסיכומטרית מה-1.4.15. עם היוודע התלונות החל המרכז לטפל בבדיקתן באופן יסודי וימסור את הודעתו לכל הנבחנים עם סיומה. לפיכך אין צורך להתקשר למרכז, אלא להמתין לתשובתו עם תום הבדיקה״.

במרכז הוסיפו כי ״אם יתגלה ליקוי במהלך הבדיקות השונות של תשובות הנבחנים, הוא ייעשה עוד לפני חישוב ציוני הבחינה ובכל מקרה איש מהנבחנים לא ייפגע בציונו. עקב החג תחל הבדיקה מחר״. 

קורס הכנה לפסיכומטרי

במרכז ציינו כי ״בכל בחינה פסיכומטרית יכולים להופיע פרקים שהופיעו בעבר בבחינות קודמות. בכל בחינה פסיכומטרית ישנם שמונה פרקים, שמהם שישה משמשים לחישוב הציון. הפרקים האחרים משמשים לצורך גיבוי ולצורך בדיקות שונות. פרקים אלה יכולים להכיל גם פרקים שהופיעו בבחינות פסיכומטריות בעבר. פרקים אלה אינם משמשים לחישוב הציון אלא לבדיקות סטטיסטיות שונות, ובכללן כיול הבחינה לבחינות קודמות. כאמור אין בידי המרכז הארצי לפי שעה  פרטים ספציפיים על נכונות הטענות. עם זאת, ישנם בידי המרכז אמצעים להבטיח שאירוע כגון זה לא ישפיע על אמינות הציונים״.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ