ברק רביד
"הארץ"

צעיר ישראלי נהרג היום (רביעי) בתאונת אומגה באזור מאצ'ו פיצ'ו פרו. לפי משרד החוץ, הצעיר, מקס סלע בן 24 משוהם, נפל אל מותו מרמפה של אומגה באזור האתר המתוייר שבדרום המדינה. הודעה נמסרה למשפחתו.

המאצ'ו פיצ'ו. אחד האתרים המתויירים בפרוצילום: רויטרס

מוקדם יותר היום נספתה ישראלית בת 12 כשספינת תיירים עלתה באש בתאילנד. הילדה טסה לתאילנד עם משפחתה לרגל חגיגות בת המצווה. שגרירות ישראל והמחלקה לישראלים בחו"ל מטפלים בהעברת גופתה לישראל. כ-110 בני אדם, בהם הוריה ואחיה של הילדה, תיירים נוספים ואנשי צוות, חולצו מהספינה והובאו בחזרה לקראבי.

ספינת התיירים "או-נאנג פרינסס 5" עלתה באש כששטה בים אנדמן, לחופיה הדרומיים של תאילנד. היא עשתה את דרכה מקראבי לפוקט, שניים מאתרי התיירות הפופולריים במדינה. גורם במשטרה המקומית אמר כי נסיבות המקרה נחקרות, אך יהיה קשה להגיע למסקנות בנוגע לסיבות לפרוץ השריפה, שכן הספינה טבעה.

בעל הספינה, נייום פיאודי, אמר לאתר Phuketwan כי הילדה בת ה-12 הלכה לשירותים מעט לפני שהאש פרצה. לפי הדיווח באתר, הספינה החלה להתלקח בירכתיים, שם מוקמו השירותים בהם שהתה. לדברי פיאודי, ספינות מרוץ וספינות דייגים שהבחינו בענן העשן הגיעו במהרה לסייע לנוסעים ופעולות החילוץ לא ארכו זמן רב. "למרות החרדה, הנוסעים ירדו מהספינה או נמשו מהמים במהירות מפתיעה. עכשיו מחשבותינו עם המשפחה הישראלית", אמר.

"המשפחה שמה לב שפרצה שריפה וניסתה לעשות הכל כדי להגיע לילדה בשירותים, אבל בגלל העשן הם לא הצליחו", סיפר לחדשות 2 נתי חדד, מנהל "קוסמוי חילוץ והצלה". "כל האנשים קפצו למים וכך הם ניצלו. הילדה נשארה בשירותים וההורים נאלצו לצפות מהמים בספינה הבוערת. לא היה מי שיכול היה לעזור לה". הוא הוסיף כי "המקרה עדיין בראשיתו, הרשויות מנסות לבדוק בפינצטה איך הסיפור התחיל ומה גרם לשריפה".

היום פורסם כי משטרת ברלין חוקרת רצח צעיר ישראלי, שגופתו התגלתה ביום ראשון בתוך חורבות הכנסייה הפרנציסקנית של ברלין כשעליה סימני אלימות קשים. הכנסייה נמצאת בסמוך לאלכסנדרפלאץ ומול בית המשפט של רובע מיטה. עוברי אורח שחלפו במקום הבחינו בגופה, שהיתה מוטלת מאחורי חומת אבנים, והזעיקו את המשטרה. בתחילה חשבו במשטרה כי מדובר בחסר בית, מפני שהאזור ידוע ככזה שבו מסתובבים הרבה חסרי בית ואלכוהוליסטים.

בכיס המכנסיים שלבש הצעיר התגלה דרכון של אזרח ישראלי בן 22 ובו פרטים מלאים. אחד מחוקרי המשטרה מסר לצהובון הגרמני "בילד" כי אין עדיין ודאות שהדרכון שייך לנרצח שכן מצבה הקשה של הגופה מקשה על זיהויה, אך בהמשך מסרה שגרירות ישראל בגרמניה כי הגופה אכן שייכת לאזרח ישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ