מחאה ברשת: עצומה הקוראת לאסור על השרים להשתמש ברכבי השרד שלהם בשבתות

נמשכת המחאה באינטרנט על העדר תחבורה ציבורית בשבתות ובחגים. "הגיע זמן שכל נבחרי הציבור יתנו דוגמה אישית", קראו מחברי העצומה, עליה חתמו עד כה כ-1,500 איש

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנה בעד תחבורה ציבורית בשבתות ובחגים ליד ביתו של שר התחבורה ישראל כ"ץ, אתמול צילום: אילן אסייג

נוכח סוף השבוע הארוך והחג השני של פסח, נמשכת באינטרנט המחאה נגד העדר תחבורה ציבורית בשבתות ובחגים. שלשום (רביעי) עלתה לרשת עצומה הקוראת לאסור על השרים להשתמש ברכבי השרד שלהם בשבתות וחגים, כל עוד אין תחבורה ציבורית בשבת. עד כה חתמו על העצומה רק 1,450 איש. 

מחברי העצומה כתבו כי "הגיע זמן שכל נבחרי הציבור יתנו דוגמה אישית", והוסיפו כי "חשוב ביותר לא לאפשר לשרים שמונעים תחבורה ציבורית בשבתות וחגים להשתמש ברכבי שרד על חשבוננו!". 

בתחילת השבוע דחה שר התחבורה ישראל כץ פנייה של אזרח, שביקש למחות בדף הפייסבוק של השר על העדר שירותי תחבורה ציבורית בשבת ובחג. כץ טען בתגובה כי מדובר בפנייה פוליטית מטעם איש מחנה השמאל הפוליטי, ואף כינה אותה "צבועה".

גולש בשם עמרי חזות הציע להפוך את עמוד הפייסבוק של השר לעמוד לחיפוש טרמפים לסופשבוע הארוך, הכולל את החג השני והשבת. בתגובה למחאה המקוונת, כתב כץ בדף הפייסבוק שלו: "תפנה פעם אחת לבוז'י הרצוג שיתחייב לא לשבת בממשלה שלא תשנה את הסטטוס קוו. מפגן הצביעות שלך ושל חבריך לשמאל, מושכי המשכורות בעמותות 'למען התחבורה הציבורית', הוכח בבחירות האחרונות, וקיבל את התשובה ההולמת בקלפי". 

שר התחבורה כ"ץצילום: מרק ישראל סלם

כץ, המכהן כשר תחבורה בשש השנים האחרונות, הוסיף להתנצח עם הפעילים החברתיים בדף הפייסבוק שלו, ושלשום הוסיף כי "הקמפיינים שמובילים בימים אלה פעילי שמאל וארגוני תחבורה ציבורית, שמזוהים עם השמאל בנושא, הם המשך למתקפה הפוליטית שהובילו בבחירות נגד ממשלת הליכוד, כחלק מקמפיין 'רק לא ביבי'". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ