ענת וקסמן על מצביעי הליכוד: ביבי רק אומר "ערבים" ו"השוקולדים" יוצאים מהחורים

בראיון לערוץ 2 השוותה השחקנית בין המצולמים בסרטון השוקולד למצביעי נתניהו: "זה האלו שצועקים 'רק ביבי! רק ביבי!' וקללה... אין עם מי לדבר בכלל. זה עמים אחרים לצערי"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

השחקנית ענת וקסמן מתחה ביקורת על מצביעי הימין בראיון לחדשות ערוץ 2, שחלקים ממנו פורסמו אתמול (ראשון), וכינתה את תומכי הליכוד "השוקולדים", כשהיא מתייחסת לדמויות שהופיעו בסרטון טיסת השוקולד שפורסם בפברואר האחרון.

וקסמן הוסיפה שלדעתה מי שבוחר בימין אינו עושה בחירה רציונלית. "אני לא אמליך לעצמי כזה מנהיג. סליחה, אבל ה'שוקולדים', זה המלך ש... האשכנזי, העלק נאור, עם המבטא האמריקני עם הנאומים האלו...יושב וכותב נאומים וסרטונים"

כשנשאלה מה הקשר לסרטון השוקולד, השיבה וקסמן: "זה האלו שצועקים 'רק ביבי! רק ביבי!' וקללה. 'רק ביבי! תן לי רק ביבי!'. זה נורא פשוט באיזשהו אופן. הוא לא צריך לשכנע אותם. את המשוכנעים לשכנע? הוא רק אומר 'ערבים' והם יוצאים מהחורים. זה מין מנטרות כאלה, סיסמאות, אין עם מי לדבר בכלל". לדבריה, "אנחנו הבועתיים, התל-אביבים, אני מוכנה להכיל אתכם, בואו נדבר. אבל זה גדול עלינו. זה מדבר בשפה אחרת, זה צריך דברים אחרים, זה קשי יום... זה עמים אחרים, לצערי".

שר התחבורה ישראל כ"ץ כתב בתגובה לדברים בחשבון הפייסבוק שלו כי "בושה שמדינת ישראל מסבסדת אנשים מסוגה של שחקנית התיאטרון, ענת וקסמן, שמכנה את תומכי הליכוד בשלל ביטויים גזעניים ומעליבים. לצערי היא מייצגת נגע שקיים בחברה הישראלית. מ-1977 ועד היום הם לא למדו כלום".

בחודשים האחרונים עוררו דברים של אנשי תרבות מהשמאל על הבחירות ביקורת ציבורית חריפה, בהם דבריה של הסופרת והשחקנית אלונה קמחי, שכתבה בדף הפייסבוק שלה "לכל עם יש את השלטון שהוא ראוי לו. תחי הטיפשות, הרשעות והתודעה הכוזבת. תשתו ציאניד ניאנדרטלים מזויינים. ניצחתם. רק המוות יציל אתכם מעצמכם". קמחי מחקה את הדברים מאוחר יותר ואמרה כי הם נכתבו "בלהט היצרים". 

גם נאומו של הצייר והפובליציסט יאיר גרבוז בעצרת שמאל בכיכר רבין ספג ביקורת משני צדי המפה הפוליטית, לאחר שתהה בו כיצד "מנשקי הקמעות, עובדי האלילים והמשתטחים על קברי קדושים" הם השולטים במדינת ישראל. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ