משרד החינוך מסדיר לראשונה את הפיקוח על מצלמות מעקב בבתי ספר

למרות שמוסדות החינוך מתקינים כבר במשך כמה שנים מצלמות על דעת הרשות המקומית וללא כל פיקוח, רק אתמול פרסם המשרד חוזר מנכ"ל המסדיר את הפעלת המצלמות. פעילות פרטית לא תצולם

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

משרד החינוך פרסם אתמול (ראשון) חוזר מנכ"ל המסדיר לראשונה את השימוש במצלמות מעקב בבתי הספר. זאת, למרות שמוסדות החינוך מתקינים כבר במשך כמה שנים מצלמות על דעת הרשות המקומית וללא כל פיקוח. פרסום חוזר המנכ"ל בנושא התעכב זמן רב, כשכבר לפני כשנה וחצי אמרו במשרד החינוך, בתשובה לפניית "הארץ" בנושא, כי החוזר מצוי בתהליכי גיבוש סופיים.

לפי נתונים מבחינות המיצ"ב, ב-36% מתוך 1,644 בתי ספר יסודיים וב-58% מתוך 914 בתי ספר על־יסודיים הותקנו מצלמות אבטחה, בסך הכל יותר מ-1,100 בתי ספר. לפי החוזר החדש, לא תוצב מצלמה בבתי ספר במרחבים בהם מתקיימות פעילויות פרטיות כמו כיתות לימוד, שירותים, חדרי מורים, חדרי יועצים ומרפאות. כמו כן, הנחה המשרד כי החומר שיוקלט יימחק לאחר שלושה ימים מיום ההקלטה.

מצלמה מוצבת בתיכון עירוני א', ב-2013צילום: אבישג שאר-ישוב

עוד מבהיר החוזר כי משרד החינוך אינו רואה במצלמות כלי הכרחי לשיפור תחושת המוגנות במוסד החינוכי, וכי מצלמות יותקנו בתוך בתי הספר רק כשהמנהל ישתכנע כי הדבר חיוני. כמו כן, חל איסור על הצבת מצלמות בגני ילדים במתחם הפנימי, ואין לחבר למצלמה התקן בעל יכולת הקלטת שמע.

בנוסף, החוזר קובע כי רק מנהל בית הספר או מי שהוסמך על ידו רשאי לצפות בחומר שמצולם בזמן אמת, לאחר שיחתום על מסמך לשמירת סודיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ