עשרות בתי ספר מסרבים להשתתף בהכנה לנוהלי הבגרות

בכמה רשויות מקומיות יושבתו הלימודים ליום אחד. ההשבתות יימשכו בהדרגה ברחבי הארץ, אולם בחינות מתכונת והכנה לבגרות לא ייפגעו

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

במערכת החינוך נמשכת הסערה סביב הנחיות משרד החינוך הנוגעות לבחינות הבגרות, שנועדו לתת מענה לתופעת ההדלפות שהתגלו בבגרויות האחרונות. משרד החינוך הודיע כי היום בשעה 12:00 יתקיים בבתי הספר התיכוניים ניסוי, כדי להיערך לקראת יישום הנהלים החדשים. כ-50 בתי ספר הודיעו כי יסרבו להשתתף בניסוי. מחר אף יושבתו הלימוד בכמה רשויות מקומיות ליום אחד, בהן נתניה, אשקלון, שער הנגב, נצרת עילית וקריית אונו. ההשבתות יימשכו בהדרגה ברחבי הארץ השבוע, אולם בחינות מתכונת והכנה לבגרות לא ייפגעו.

כרגע מובילים את המחאה איגוד מנהלי בתי הספר, ועד הפעולה של המורים בבתי הספר השש־שנתיים ופורום ועדי ההורים היישוביים. בהודעה ששלח לבתי הספר ביום חמישי בלילה מנהל אגף הבחינות במשרד החינוך, ד"ר משה דקלו, המודיעה על הניסוי, הוא כתב בין השאר כי "בתי הספר מתבקשים לקיים הערכה עצמית ליישום התהליך כולו, להכין תרחישים של תקלות אפשריות ולהכין את עצמם לפתרונות בכל התחומים".

מנהלים זעמו על כך שההודעה יצאה לאחר חצות הליל ביום חמישי, וטענו כי הדבר מעיד על חוסר ההיערכות של משרד החינוך ועל ההיסטריה שהוא מצוי בה. מנהל עירוני ד' בתל אביב, נתי שטרן, שלא ישתתף בניסוי, אמר בשיחה עם "הארץ" כי "אני לא מתכוון לסגור ילדים 45 דקות בכיתה, לומר להם שכולם אשמים וחשודים מראש ולהעניש אותם עונש קוקלטיבי. אנחנו לא נשתתף בניסוי".

מחאה נגד ביטול בחינת הבגרות במגזר הערבי, בשבוע שעברצילום: אנור אמארה

בעירוני ד' בתל אביב תתקיים בשעת הניסוי עצרת מחאה של תלמידים מכמה בתי ספר בעיר. במשרד החינוך שבו והבהירו כי הם לא מתכוונים לוותר או לשנות את הנהלים. גורם במשרד אמר כי "הניסוי יתקיים כפי שהודענו, וכדאי למנהלים לקחת בו חלק. ביום רביעי תתקיים בחינת בגרות במתמטיקה והיא תיערך לפי הנהלים החדשים. התלמידים חייבים לגשת לבחינה ואין דרך אחרת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ