בוטלה השביתה במועצות הדרוזיות והצ'רקסייות

שר האוצר כחלון התחייב להביא היום לאישור הממשלה את הצעת תוכנית חומש המקורית לרשויות בהיקף של 2.4 מיליארד שקל, וההפגנה בוטלה

ג'קי חורי - צרובה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי - צרובה

בעקבות היענות שר האוצר והממשלה למלוא דרישותיהם בנוגע לתוכנית חומש, החליטו חברי פורום ראשי הרשויות הדרוזיות והצ'רקסיות על הקפאת המאבק, ביטול ההפגנה שתוכננה היום (ראשון) ובה תוכננו לקחת חלק אלפי מפגינים. כמו כן, בוטלה השביתה הכללית שתוכננה.

ההחלטה התקבלה פה אחד לאחר ששר האוצר משה כחלון התחייב בפני יו"ר הפורום ג׳אבר חמוד, להביא מחר לאישור הממשלה את הצעת ההחלטה על תוכנית החומש המקורית, בהיקף של 2.4 מיליארד שקל. הבוקר ייפגשו חברי הפורום עם שר האוצר ועם נציגי ראש הממשלה בכדי לעבור יחד על התיקונים האחרונים בהצעה.

בני העדה הדרוזית והצ'רקסית החליטו לפתוח במאבק שכלל שביתה והפגנה גדולה מול משרד ראש הממשלה, בשל הצעה להחיל גרסה חלופית לתוכנית חומש, בה תקופת היישום ארוכה יותר ותקציבה נמוך יותר. אמש, לפני שהגיעו להבנות עם שר האוצר, ביטלו בפורום הרשויות הדרוזיות והצ'רקסיות את חגיגות "יום החייל הדרוזי", והכריזו במקומו על "יום הזעם" במחאה על התנהלות הממשלה.

ההחלטה לצאת במחאה התקבלה לראשונה ימים ספורים לפני הבחירות, אז הוכרזה שביתה כללית ברשויות. בעקבות זאת, החלו מגעים בעיקר מול משרד ראש הממשלה, בהם הושגה התוכנית המקורית. לדברי ראש מועצת עוספיא וחבר צוות המשא ומתן מטעם הפורום, וגיה כיוף, ההחלטה לא יצאה לפועל עקב התערבותו של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שביקש לדחות את אישור התוכנית עד לאחר הבחירות. לפי כיוף, בשבועות האחרונים היו ניסיונות להאריך את תקופת יישום התוכנית לשבע עד שמונה שנים ולקצץ ב–250 אלף שקלים ממנה, אך אמר כי "הצעה זו לא מקובלת עלינו".

אתמול בערב התכנסו ראשי הרשויות בכפר ג'וליס שבגליל המערבי לסיכום ההתארגנות להפגנה. בישיבה סוכם שכל רשות מקומית תגייס כמה שיותר תושבים שיעלו באוטובוסים להפגין בירושלים. עוד נשקלה אפשרות להקים מאהל מחאה במקום, אם דרישותיהם לא ייענו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ