האקדמיה הלאומית למדעים בחרה בפרופ' נילי כהן לנשיאה

תשעה חברים חדשים נבחרו לאקדמיה, שבה יש כעת 11 נשים מתוך 120 חברים. מספר החברים הערבים נותר כפי שהיה מיום הקמת האקדמיה - אפס

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

האספה הכללית של חברי האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים בחרה אתמול (שלישי) בכינוסה השנתי את פרופ’ נילי כהן, משפטנית מאוניברסיטת תל-אביב, לכהן כנשיאה העשירית של האקדמיה. כמו כן נבחרו תשעה חברים חדשים לגוף, הכולל כעת 11 נשים בלבד מבין 120 חבריו.

פרופ' כהן תיכנס לתפקידה בראש השנה ותחליף את הנשיאה היוצאת, פרופ' רות ארנון, המסיימת כהונה בת חמש שנים. לסגן הנשיא נבחר פרופ' דוד הראל מהפקולטה למתמטיקה ומדעי המחשב במכון ויצמן למדע. הוא מחליף את סגן הנשיאה היוצא פרופ' ב"ז קדר.

נשיאת האקדמיה למדעים פרופ' נילי כהןצילום: דן קינן

פרופ' כהן כיהנה בין היתר כרקטור של אוניברסיטת תל אביב בין 1997-2001, והיא חברת האקדמיה למדעים כבר משנת 2004. תחומי המחקר וההוראה שלה הם משפט פרטי, יחסי הגומלין בין משפט פרטי לציבורי, משפט השוואתי ומשפט וספרות.

כמו כן בחרה אמש האסיפה הכללית של האקדמיה תשעה חברות וחברים חדשים, שיצטרפו לשורותיה בחנוכה. מבין החברים הנבחרים שלוש הן נשים. החברים החדשים הם פרופ’ יורם בילו, מרצה לפסיכולוגיה ואנתרופולוגיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים; פרופ׳ יואב בנימיני, מרצה למתמטיקה ולסטטיסטיקה באוניברסיטת תל-אביב; המשפטנית פרופ' רות גביזון מהאוניברסיטה העברית; פרופ’ שפי גולדווסר, חוקרת מדעי המחשב ממכון ויצמן למדע; פרופ’ אבנר הולצמן, חוקר ספרות עברית מאוניברסיטת תל-אביב; הארכיאולוג פרופ’ ישראל פינקלשטיין מאוניברסיטת תל-אביב; פרופ’ יוסף קוסט, מתחום ההנדסה הכימית באוניברסיטת בן-גוריון; פרופ’ עדי קמחי, חוקר גנטיקה מולקולרית ממכון ויצמן למדע; ופרופ’ אלי קשת, מתחום הביולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים.

האקדמיה הלאומית למדעים, שנוסדה על פי חוק ב-1961, היא הגוף הבכיר בקהילה המדעית בישראל ומתפקידה לרכז את טובי אנשי המדע בארץ כדי לקדם את הפעילות המדעית ולייעץ לממשלה בנוגע למחקר ולימוד. בעבר היא ספגה ביקורת על מיעוט הנשים בה. כעת יהיו בה 11 נשים בלבד מתוך 120 חברים. מספרם של החברים הערבים באקדמיה נותר כפי שהיה מיום הקמתה - אפס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ