השרים רגב ואקוניס העלו תמונות ממצעד הגאווה לפייסבוק וקיבלו מאות תגובות נאצה

השניים הביעו תמיכה במאבק קהילת הלהט"ב ופרסמו פוסטים ברוח זו, אך הגולשים הביעו סלידה מתמיכתם. "כשלא היית שרה לא דיברת כך, פתאום יש לך חברים ממרצ?" כתב גולש לרגב

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

השרים מירי רגב ואופיר אקוניס השתתפו היום (שישי) במעצד הגאווה בתל אביב והביעו תמיכה במאבקה של קהילת הלהט"ב לשוויון זכויות. לאחר מכן פרסמו פוסטים ברוח זו בעמודי הפייסבוק שלהם, בצירוף תמונותיהם עם חברי התא הגאה בליכוד. הפוסטים זכו תוך שעות ספורות לאלפי לייקים, אך גם למאות תגובות שליליות מגולשים שהביעו סלידה מתמיכתם של שרי הליכוד בקהילה הגאה.

"היום, בפתיחת מצעד הגאווה בתל אביב, חשבתי על כל אלה שמה שמעניין אותם בחיים זה להשמיץ את מדינת ישראל, לדבר כל כך הרבה שטויות עלינו ולקדם חרמות", כתב אקוניס. "אם הם היו מכירים את ישראל באמת, והיו רואים את מאות האלפים - מכל העולם - שנמצאים כאן וחוגגים אולי היו מבינים איפה יש חופש, חרות וזכויות פרט. ועוד יש הרבה מה לעשות למען קידום הקהילה הלהט"בית".

"חגיגה אמיתית, שמחה והמון חיוכים במצעד הגאווה בתל אביב. הסתובבתי במצעד יחד עם חברי מהתא הגאה בליכוד והיה פשוט מהנה", כתבה רגב בדף הפייסבוק שלה. "פגשתי חברים מהקהילה הגאה של יש עתיד ומרצ, מה שמשותף לכולנו שאין הבדל בין ימין ושמאל, אין הבדל בין דתיים וחילוניים או גברים ונשים, כולם בעד קבלת האחר ושיוויון זכויות לכולם. אז מי שעדין חוגג, שימשיך להנות".

התגובות לא אחרו להגיע: "כאחד שהוא ליכודניק בדם. אופיר תתבייש לך. אתה ורגב בוגדים באמת של מי שבחר בכם. פשוט להקיא על הצביעות שלכם. זה לא חופש ודמוקרטיה. זה אבדון", כתב אבי אברהם חזן בתגובה לפוסט של אקוניס. גולש אחר, נסים לוי, הצטרף למחאה: "בושה וחרפה לכם", כתב. "למה שאתם קוראים מצעד הגאווה זה מצעד הבושה ליהדות היהודית המוסרית". הוא הוסיף כי עונשם של הומואים ולסביות הוא מוות.

"ריח רע מאוד עולה מדבריך", כתב שלמה בן לולו לאקוניס. "מגעיל! בושה וחרפה! מצעד התועבה!", כתב אלי פולטוראק. משה אזולאי כתב: "נציגי ממשלת המדינה היהודית יוצאים נגד היהדות. נגד התורה ונגד בורא עולם אח"כ מבקשים מהגויים להכיר בהם כמדינה יהודית. מדינת סדום ועמורה. ממשלת תועבה".

גולש נוסף, רוני נקב, כתב כי "עם כל הכבוד לגאים ולגאות, ישראל המוסרית והערכית לא צריכה להיות בירת הגאווה או סמל לחופש בעניין הזה. כל זיווג שאינו זכר ונקבה הוא לא נורמלי ומי שרוצה לסטות מהנורמה שיעשה את זה בביתו הפרטי ולא לעיני כל. נמאס כבר מהלגיטימיות שמעניקים לדבר הנורא והבלתי נתפס הזה. לפי התמונות ישראל הפכה לסדום ועמורה".

גם בעמוד הפייסבוק של רגב הופיעו מאות תגובות דומות, רבות מהן זכו לעשרות רבות של לייקים. "גועל נפש. סירחון של כל המדינה. בושה וחרפה. סדום ועמורה בארץ ישראל, האם זוהי ארץ ישראל שאליה באו אבותינו ימים ולילות ברגל?", כתב משה כהן בהתייחס לדבריה של רגב. "די לטנף את המדינה עם המחלות נפש האלה", הוסיף אלישיב טרבס.

"כשלא היית שרה לא דיברת כך", כתב לרגב יקיר אלימלך. "פתאום יש לך חברים ממרצ? סתם נקודה למחשבה בשבילך מירי. את עדיין לא על האולימפוס! טיפה צבוע מצדך... אבל חופשי... מה ששלך שלך! זו לא המערכת בחירות האחרונה. אל תשכחי", הזהיר. אלון כהן שלח מסר דומה: "תתביישי לך מירי, 99% מהציבור שבחר בך מתנגד בתוקף למצעד החולני הזה".

"מירי רגב אין לך מה לעשות בחיים מאשר להתחנף אליהם", כתב מורדכי מוטי בוטרה. "כל מה שאת עושה ועשית את מקלקלת והולך... חבל ועצוב, כמה נמוך את יכולה לרדת בשביל לימצוא חן בעיני כל הטיפשים והרעים". אלי בירן הוסיף: "מתי חגיגות יום הפדופיל? גם זו רק סטיה".

אקוניס ביקש למתן את הביקורת עליו ולהרגיע את הרוחות. לאחד הגולשים, יעקב ברששת, שמחה על השתתפותו במצעד הגאווה ושאל אם הוא "נמצא גם כאשר מכניסים ספר תורה", השיבו אנשי צוותו: "כן, השר נמצא במקומות הללו. ולידיעתך: ביציאה מגן מאיר, בדוכן של חב"ד, הניח תפילין". בהתייחס לתגובות המתלהמות נכתב מטעמו: "צוות אקוניס: אנחנו מבקשים לכבד כאן אחד את השני. אין מקום לחלק מההתבטאויות שנשמעות נגד בני אדם על רקע נטייה מינית. כל אחד יעשה או תעשה מה שמתאים לו. שבת שלום".

רגב, שהיתה נציגת הליכוד היחידה בשדולה הגאה בכנסת הקודמת, טרם התייחסה למבול התגובות השליליות.

עשרות אלפי אלף בני אדם השתתפו היום במצעד הגאווה בתל אביב. הוא נערך השנה בכותרת "תל אביב אוהבת את כל המגדרים", לאות תמיכה בחברי הקהילה הטרנסג'נדרית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ