זוהר בלומנקרנץ

הנחיה חדשה של חברת אל-על מעוררת מחאה חריפה בקרב דיילות וביקורת מצד גורמים מקצועיים בתחום התעופה. על פי ההנחיה החדשה של סמנכ"לית השירות והלקוחות, יהודית גריסרו, הדיילות יחוייבו לנעול נעלי עקב  עד שהנוסעים יסיימו להתיישב במקומותיהם, כך דווח ב-ynet. יותר מ-200 דיילות חתמו על עצומה נגד ההנחיה החדשה.

עד כה, הדיילות היו מגיעות בנעלי עקב אל המטוס, אך טרם עליית הנוסעים היו עוברות לנעלי עבודה. כעת, לפי הנוהל החדש הן מחויבות להישאר על עקבים עד גמר העלייה למטוס. 

גורמים מקצועיים מתחו ביקורת על ההחלטה מכמה אספקטים. לדבריהם מדובר באפליה מגדרית אסורה, שאין שום סיבה להרחיבה אלא יש לשאוף לצמצמה ואף לבטל לחלוטין את נעלי העקב. "למה לטייסות באל על אין חובת נעלי עקב ייצוגיות?", שאל מומחה תעופה. 

בואינג 737 של חברת אל עלצילום: אל על

המבקרים התייחסו גם לנזק הבריאותי שעלול להיגרם מעמידה ממושכת על נעלי עקב, אך החשש המרכזי שלהם נוגע למצבי חירום פוטנציאליים. לדבריהם, נעליים כאלה יקשו על הדיילות לתפקד אם יידרש למשל פינוי חירום של המטוס.

סמנכ"ל השירות והלקוחות באל על, יהודית גריסרו, מסרה בתגובה כי "החברה מעדכנת את נהלי השרות ובמסגרת זו הוחלט כי הצוות הדיילות ינעלו נעליים ייצוגיות גם בעת קבלת הלקוחות לטיסה. מיד לאחר שלב ההושבה ובמהלך הטיסה כולה הפעילות היא בנעלי עבודה. פרקטיקה זו מקובלת בענף התעופה בעולם.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ