נתניהו הורה למנוע את עליית ערוץ הרשות הפלסטינית שישדר מנצרת

למרות ששידורי הלוויין אינם תחת פיקוח משרד התקשורת, הודיעו שם אמש על בחינת "כל האמצעים הפליליים והמנהליים למנוע את השידור". גורמים בערוץ: אם נתניהו רוצה לסגור את הערוץ, הוא יצטרך לסגור גם את הטלוויזיה הפלסטינית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראש הממשלה בנימין נתניהו, המכהן גם כשר התקשורת, הורה לפעול למניעת העלייה לאוויר של הערוץ החדש של הרשות הפלסטינית, "פלסטין 48", שאולפניו הוקמו בעיר נצרת. הערוץ, שמופעל על ידי הרשות, אמור לעלות לאוויר היום (חמישי). גורמים בהנהלת הערוץ מסרו ל"הארץ" כי השידור הישיר ופעילותו השוטפת של הערוץ תתנהל ברמאללה, ולכן אם נתניהו מבקש לסגור אותו הוא יאלץ לסגור את הטלוויזיה הפלסטינית.

אתמול כינסה הנהלת הערוץ, יחד עם בכירים ברשות הפלסטינית, מסיבת עיתונאים בנצרת שבה הוכרז על העלייה לאוויר. ריאד חסן, שר התקשורת של הרשות, אמר לחדשות 2 כי ״כמובן שעיקר הסיקור יהיה בנושא הסכסוך. זה עניין בעל חשיבות. אבל איננו מתכוונים ליצור מזה מפלגה פוליטית״.

הערוץ הוא חלק מהערוצים שבשליטת הרשות הניתנים לקליטה באמצעות צלחות לוויין, שמצויות במשקי בית רבים במגזר הערבי, ובאמצעותן המגזר צופה בערוצים ערביים. אלא שערוץ זה אמור לעסוק ישירות בערביי ישראל. 

נתניהו במליאת הכנסת, הערבצילום: אמיל סלמן

לקראת עלייתו לאוויר של הערוץ, הורה נתניהו למנכ״ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, לבחון ״באופן מיידי את חוקיות פעולת תחנת הטלוויזיה״, נמסר ממשרד התקשורת. עוד נמסר כי צוותי הפיקוח במשרד התקשורת ״יבחנו שימוש בכל האמצעים הפליליים והמינהליים העומדים לרשותם כדי למנוע את שידורי התחנה. הבדיקות יעסקו בין השאר בחוקיות המימון של השידורים על ידי הרשות הפלסטינית״.

משרד התקשורת מפקח על פעילות חברות התקשורת שפועלות תחת רישיון או זיכיון מהמדינה, כמו HOT ו-yes. על פניו, שידור באמצעות לוויין או דרך האינטרנט אינו מפוקח על ידי משרד התקשורת כיום ואין לו יכולת להתערב בשידורים אלה.

מהנהלת הערוץ נמסר בתגובה: "אחרי שביבי ניסה לסגור את ערוץ 10 ומתנכל לידיעות אחרונות ולתיאטרון אלמידאן, עכשיו הוא מנסה לסגור את הערוץ הפלסטיני שרק יעלה לשידור. הממשל הצבאי של ממשלת ביבי-רגב יקרוס מול חופש הביטוי והיצירה. הצוותים של הערוץ החדש נערכים לשידור הישיר מנצרת ונערכים לפנות לבית המשפט כדי למנוע את ההתנכלות לערוץ. עד כה הטלוויזיה הפלסטינית ברמאללה לא קיבלה כל הודעה בנושא. חיזבאלה ואיראן משדרים מדי יום ולא נסגרו. במקום לסגור ערוצים ראוי היה שביבי ישקיע בהצמחת תעשיית טלוויזיה ערבית בישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ