יותר מ-300 קצינים במיל' במכתב למאי פאטל: מתביישים במערכת שמגבה קצינים על חשבון חיילות

"אנו מצטערים שנאלצת לשרת תחת פושע כלירן חג'בי ולחוות את הגיבוי שנתנו לו מפקדיו" כתבו הקצינים, בהם סא"ל ואל"מ, "את אמיצה וגיבורה לא פחות מכל לוחם שנכנס לעזה או ללבנון"

גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן

יותר מ-300 קצינים וקצינות במילואים פרסמו מכתב פומבי לחיילת מאי פאטל, בו הם מתנצלים על שנאלצה לשרת תחת סגן-אלוף לירן חג'בי שהורשע בהתנהגות שאינה הולמת כלפיה. "אנו מתביישים במערכת שמוכנה לגבות את קציניה על חשבון חיילותיה" כתבו. 

על המכתב הפומבי שהתפרסם ברשת חתומים עשרות קצינים - שניים מהם בדרגת סגן-אלוף ואחד בדרגת אלוף-משנה - והוא פורסם תחת הכותרת "התנצלות". חותמי המכתב קוראים לקצינים הבכירים - מפקד הגיס, האלוף יוסי בכר, מפקד פיקוד הדרום, האלוף סמי תורג'מן, ומפקד חטיבת גבעתי, אל"ם עופר וינטר - לחזור בהם מבקשתם להותיר את סא"ל חג'בי בדרגתו.

"אנחנו מצטערים שנאלצת לחוות את שחווית, שנאלצת לשרת תחת פושע כלירן חג'בי ולחוות את הגיבוי שנתנו לו מפקדיו", נכתב. "נכון, זה לא חדש ולצערנו גם לא מפתיע, אבל חשוב לנו שתדעי שזה לא חייב להיות ככה. אנחנו רוצים לספר לך שיש גם קצינים אחרים, אשר מגנים התנהגות כזו, אשר מתביישים במפקדיך וחושבים שאת אמיצה וגיבורה לא פחות מכל לוחם שנכנס לעזה או ללבנון".

הקצינים טוענים כי הצבא כשל בחינוך הקצינים, וכי הטרדות מיניות קורות בכל בסיס. "אנו רוצים להצטרף אליך ולאומץ ליבך ולהגיד - די, מספיק, זו התנהגות פסולה, פלילית ובזויה. זו התנהגות אשר חייבת לחלוף מהעולם ויש לנקוט בכל אמצעי כדי להבטיח זאת".

על המכתב חתומים קצינים וקצינות במילואים, שלדברי מארגני המכתב שמעו על הפרשה רק מדיווחים בתקשורת, ואין להם קשר לפאטל עצמה. הם מדגישים כי מדובר בהתארגנות וולנטרית, שהחלה דרך מיילים ורשת הפייסבוק, וקוראים לקצינים נוספים - בשירות ובמילואים - לחתום על הפנייה.

הקצינים מביעים זעם על עדויות האופי שניתנו לסא"ל חג'בי על-ידי שורת מפקדי צה"ל, וכותבים כי הם מתביישים כי המערכת "מוכנה לגבות את קציניה על חשבון חיילותיה ומעיזה לשים את מצוינותו של קצין בקרב לפני החופש של חיילת סדיר", נכתב במכתב. "בדיוק כפי שצה"ל יודע להילחם כלפי חוץ למען האזרחים והאזרחיות, עליו להילחם כלפי פנים, למען חייליו וחיילותיו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ