באיחור של כחצי שנה: תושב רפיח גילה שגורי אריות הם לא מתנה לנכדים

תושב העיר קנה את הגורים לנכדיו לאחר שגן החיות המקומי קרס כלכלית, אך הסכנה לשלום המשפחה והמעמסה הכלכלית, שכמעט הכריעה גם אותו, אילצו אותו לוותר עליהם

שירלי סיידלר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הגורים מונה ומקס ברצועת עזהצילום: אי־פי

שני גורי אריות שהוחזקו עד לאחרונה ברצועת עזה, הועברו היום (ראשון) לשיקום בגן חיות בירדן, לאחר שהבעלים לא היה מסוגל להמשיך להחזיק בהם.

הארגון האוסטרי למען זכויות בעלי חיים "four paws" פנה לאחרונה לישראל בבקשה להעביר את הגורים במעבר ארז, לאחר שבעליהם הגיע למעבר ארז ביום שישי האחרון, ולא הצליח להעביר אותם בעצמו.

הגורים, כיום בני חמישה חודשים, נרכשו על ידי סעדי ג'מאל, תושב מחנה הפליטים ברפיח, לאחר שגן החיות המקומי הגיע לפשיטת רגל. ג'מאל קנה אותם כמתנה לנכדיו, שגידלו את הגורים כחיות מחמד, מה שהביא את המשפחה להתמוטטות כלכלית בגלל המחיר הגבוה של מזונם ושל הטיפול בהם. יתרה מזאת, נקבע כי הגורים - מונה ומקס - שמוחזקים באותו בית עם המשפחה, מהווים סכנה לבני הבית ולשאר תושבי מחנה הפליטים.

8 מתוך 8 |
צילום: אי־פי
1 מתוך 8 |
צילום: אי־פי
2 מתוך 8 |
צילום: אי־פי

ביחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים נערכו להעברת הגורים, שהתקיימה במבצע לוגיסטי של הארגון האוסטרי יחד עם מנהלת התיאום והקישור בעזה. לאחר קבלת הגורים בישראל הם הועברו דרך מעבר אלנבי למרכז טיפול ושיקום בירדן.

בנובמבר 2013 נולדו בגן החיות בסן שבצפון רצועת עזה שני גורי אריות, והיו לשני האריות הראשונים שנולדו בשטח הרצועה. הגורים נקראו פאג'ר וסג'יל, על שם שתי הרקטות שבידי חמאס, והם צאצאים לזוג אריות שהוברח שנים קודם לכן ממצרים לרצועה דרך מנהרה. למרות שהזרוע הצבאית של חמאס התהדרה בהישג ואמרה שזה יביא לחיוך על פניהם של ילדי עזה, ימים ספורים אחרי לידתם מתו פאג'ר וסג'יל ממחלה בגן החיות, לאחר שהצוות במקום לא ידע כיצד להתמודד עם גורים בני יומם.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ