הורים ברחובות: הפרידו בין ילדים יוצאי אתיופיה ללבנים בקייטנה במתנ"ס

הורים מקריית משה טוענים כי תושבי רחובות החדשה מקבלים שירותים במתנ"ס בשכונתם, אך אינם רוצים שילדיהם יתערבבו. חברת המתנ"סים: "השיבוץ לקייטנה נעשה על בסיס גן האם של כל ילד"

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

הורים משכונת קריית משה ברחובות טוענים כי קיימת הפרדה בין ילדי השכונה, שרובם המכריע יוצאי העדה האתיופית, לבין ילדי שכונה אחרת, "רחובות החדשה", בקייטנה של אחד המתנ"סים בעיר, הממוקם בקריית משה. לטענת הורים מהשכונה, ההפרדה בין ילדי השכונות נעשית בעקבות בקשת הורים משכונת רחובות החדשה, שהם ממעמד סוציו-אקונומי גבוה יותר.

כמה הורים בקריית משה מוחים על כך ששכונת רחובות החדשה מקבלת את השירותים מהמתנ"ס בשכונה, מתנ"ס "חוויות קריית משה", אך לדבריהם, תושביה אינם רוצים שילדיהם יתערבבו עם ילדי השכונה. ההורים טענו עוד כי בשנה שעברה, למרות הלחץ מצד הורי השכונה החדשה, המתנ"ס יצר קבוצות מעורבות בקייטנה. אם מקריית משה אמרה היום (שני) כי "יש ערך בכך שילדים משכונה אחרת, שרובם לבנים, יכירו גם ילדים מהשכונה שלנו, שרובם יוצאי העדה האתיופית. אין סיבה להפרדה הזו, גם אם הבסיס שלה אינו גזעני". 

ברשת חוויות רחובות, המופעלת על ידי החברה למתנ"סים, מציגים גרסה אחרת של הדברים. ברשת מסרו כי "השיבוץ לקייטנה נעשה על בסיס גן האם של כל ילד, ואין כל יסוד לטענה על הפרדה על בסיס מוצא, ולראיה גם בגני האם עצמם ישנם ילדים ממוצא שונה. רשת חוויות קשובה לפניות הציבור ונותנת מענה תוך ראייה חברתית ורב-תרבותית, ולפיכך בשנה הבאה נבחן היתכנות יצירת קומפלקס אחד משולב לילדי שתי השכונות בפעילות הקיץ".

שכונת קריית משה ברחובות, בשנה שעברהצילום: אייל טואג

ברשת הסבירו עוד כי "המרכז הקהילתי נותן מענה לכלל הילדים המתגוררים בסביבה ללא כל הבדל והתייחסות שונה לילד ממוצא זה או אחר, למעט ההנחה במחיר הקייטנה למשפחות, שהיא נגזרת של מאפייני כל משתתף. גני הילדים בשכונת קריית משה וברחובות הצעירה נמצאים פיזית בשכונות עצמן ולא במבנה המרכז הקהילתי. לפיכך, על מנת לשמור על סביבה מוכרת ורצף חינוכי ובהתייעצות עם הגורמים החינוכיים, הוחלט שהילדים בגנים בכל שכונה ימשיכו יחדיו גם בקייטנת הקיץ. ההבדל היחיד אם כך הוא שקייטנת ילדי הגנים בקריית משה מתקיימת בגן עצמו (כמו שקורה בכל גני הילדים בעיר), ואילו ילדי גני הילדים משכונת רחובות הצעירה משובצים במתנ"ס ולא בגנים עצמם, וזאת עקב אילוצים לוגיסטיים".

ברשת מסרו כי "רשת חוויות רחובות מפעילה עשרות מרכזים קהילתיים ברחבי העיר לאורך כל השנה ונותנת מגוון מענים לאלפי ילדים והורים, גם בתחום הקייטנות השכונתיות. כל הקייטנות, ללא יוצא מהכלל, משלבות ילדים ישראלים יוצאי אתיופיה וילדים ישראלים שאינם יוצאי אתיופיה. כך גם בקייטנות שמפעיל המרכז הקהילתי בקריית משה, המשרת הן את שכונת קריית משה הוותיקה, והן את שכונת רחובות הצעירה, החדשה יחסית, ולפיכך אין בה מרכז קהילתי עצמאי". 

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ