מת האדמו"ר מסערט-ויז'ניץ, הרב אליעזר הגר, מוותיקי המנהיגים החסידיים - חינוך וחברה - הארץ

מת האדמו"ר מסערט-ויז'ניץ, הרב אליעזר הגר, מוותיקי המנהיגים החסידיים

האדמו"ר, בן 91 במותו, שימש כראש פלג של חסידות ויז'ניץ יותר מ-50 שנה. הוא שירת בצה"ל במלחמת השחרור, היה חשמלאי במקצועו ונחשב לאדמו"ר פתוח שהדיר רגליו מפוליטיקה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
יאיר אטינגר

בחיפה מת הערב (שלישי) האדמו"ר מסערט-ויז'ניץ, הרב אליעזר הגר, בגיל 91. הוא היה מוותיקי המנהיגים החסידיים, ששימש כראש הקהילה מזה למעלה מ-50 שנה. סערט-ויז'ניץ היא פלג של חסידות ויז'ניץ, מהחסידויות הגדולות, והאדמו"ר הוא בן דודו של הרב משה הגר מוויז'ניץ, שנפטר לפני שלוש שנים.

הרב אליעזר הגר בבר מצווה לנכדו

הלווייתו תיערך מחר. מסע הלוויה יחל בשעה חמש בחיפה ובשעה תשע בערב בבני ברק והמשטרה נערכת להסדרי תנועה מיוחדים בשל הלוויה. 

הרב אליעזר הגר, יליד רומניה שעלה בספינת מעפילים, נחשב לאדמו"ר פתוח שהדיר רגליו מהפוליטיקה של אגודת ישראל והיה האדמו"ר היחיד שהשתקע בחיפה, עיר שבה הציבור היהודי הדתי תמיד היה מיעוט קטן.

הקהילה בחיפה מונה כ-400 משפחות ודלתו, כך סיפרו חסידיו, היתה פתוחה לכולם. בהתכנסויות של החסידות בקרית ויז'ניץ בחיפה היו רגילים באורחים חילונים. ההכרה שזכה לה בציבור רחב, קשורה בין היתר לסיפורים הידועים עליו, על שירותו בצה"ל כלוחם במלחמת השחרור ועל היותו בעל מקצוע, חשמלאי. שני פרקים אלה בביוגרפיה שלו, הצבא והעבודה, ייחודיים בנוף של האדמו"רים, והוא עצמו עודד את חסידיו בגלוי לרכוש מקצוע.

לרב יש בן יחיד, רבי יעקב, שהוביל את הקהילה בשנתיים האחרונות, תקופת מחלתו של האב. אף על פי שגם חתנו של האדמו"ר טען בשנים האחרונות לכתר ובחסידות פרצו מאבקי ירושה - הבן הוא שצפוי להתמנות רשמית לאדמו"ר.

בירושלים נפטר הערב (שלישי) גם הרב דוד כדורי, בנו של המקובל המנוח הרב יצחק כדורי. תנועת ש"ס פרסמה הודעת אבל על פטירתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ