פרס סוקולוב לעיתונאי "הארץ" עמוס הראל וגידי וייץ

הפרשן לענייני ביטחון הראל וראש מערכת התחקירים וייץ הם הזוכים השנה בפרס היוקרתי בקטגוריית העיתונות הכתובה

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

עיתונאי "הארץ" עמוס הראל וגידי וייץ הם זוכי פרס סוקולוב לעיתונות כתובה לשנת 2015. הוועדה צפויה להכריז על הזוכים בימים הקרובים.

הראל, שעובד ב"הארץ" מ-1992, משמש כפרשן לענייני ביטחון. בסיקורו, הוא מוביל קו ביקורתי ופירסם שורה של כתבות עומק שעסקו בין השאר בתקציב הביטחון. בשנה האחרונה פירסם הראל סדרת כתבות נרחבות על המלחמה בעזה בקיץ שעבר. במסגרת הסדרה חשף הראל כשלים בטיפול במנהרות, מיפה את אירועי יום שישי השחור ברפיח וניתח את הבדלי הגרסאות בין ארגוני המודיעין באשר לכוונות חמאס ערב המבצע. הראל פרסם יחד עם אבי יששכרוף שני ספרים — "המלחמה השביעית", שמוקדש לאינתיפאדה השנייה, ו"קורי עכביש", שעוסק במלחמת לבנון השנייה.

וייץ הצטרף ל"הארץ" ב-2006 לאחר ששימש בתפקיד עיתונאי חוקר בעיתונים נוספים, ומשמש כיום ראש מערכת התחקירים ב"הארץ". בין השאר הוא פירסם את תחקיר מרכז ההשקעות שבמוקדו עמד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ופעילותו עם מקורבו לשעבר אורי מסר. בעקבות התחקיר פתחה המשטרה בחקירת הפרשה, וב–2012 הורשע אולמרט בהפרת אמונים ונגזרו עליו מאסר על תנאי וקנס בסך 75 אלף שקלים.

וייץ פרסם גם תחקיר מקיף על התנהלותו של איש העסקים האוסטרי מרטין שלאף ועל קשריו עם פוליטקאים ישראלים, ביניהם עם ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון ועם שר החוץ לשעבר אביגדור ליברמן. בין הישגיו העיתונאיים של וייץ בשנים האחרונות נמנים ראיון נרחב עם השופט לשעבר דן כהן שנמלט לפרו וסדרת תחקירים על יחסי הון־שלטון בישראל.

הפרס על שם נחום סוקולוב המוענק על ידי עיריית תל אביב, והוא נחשב לפרס היוקרתי ביותר לעיתונות כתובה ואלקטרונית בישראל. הזוכים מקבלים פרס כספי בסך 18,000 שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ