בן 16 שנמלט מטיפול כימותרפתיה: "גם אם אני צריך למות, תנו לי למות בכבוד"

הנער, שהוחזר לבית החולים בצו בית משפט, פרסם סרטון שבו הוא קורא לציבור להפגין מחר למענו בכניסה לבית החולים. דודו של הנער: "לא מתנגדים לטיפול, אלא לטיפול באזיקים"

נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל

הנער שנמלט בשבוע שעבר מטיפול כימותרפיה בבית החולים רמב"ם בחיפה פרסם היום (ראשון) סרטון שבו הוא אומר כי אם עליו למות, הוא רוצה למות בכבוד. בסרטון נראה הנער, תושב טבריה בן 16 שחלה בסרטן לפני כשנה וחצי, כשגבו למצלמה, במה שנראה כמו חדר בבית החולים. הוא פונה לציבור ומבקש לבוא להפגנה שמארגנת משפחתו ושעתידה להיערך מחר (שני) ב-18:00 ברחבת הכניסה לבית החולים. 

"עם ישראל היקרים, אני מבקש מכל מי שיכול לבוא להפגין כאן בכניסה לבית החולים רמב"ם בחיפה לגבי הטיפול בכפייה שרוצים לעשות לי, וכל מי שיש לו אפשרות לבוא שיבוא ויפגין כאן, שלא ייתנו לי טיפול כפייתי באזיקים", אומר הנער בסרטון הקצר ומסיים את דבריו במשפט: "גם אם אני צריך למות, תנו לי למות בכבוד – זו כל הבקשה שלי".

מתוך הסרטון שהנער הפיץ

הנער נמלט ביום רביעי שעבר מבית החולים לאחר שרצה לנוח מטיפולי הכימותרפיה שעבר. הוא הוחזר כעבור כיממה מביתו בטבריה בצו בית משפט ובעזרת המשטרה. צביקה, דודו של הנער, סיפר בשיחה ל"הארץ" שהגישה של המשפחה היא "כן לטיפולים, לא לטיפולים באזיקים". "אנחנו קוראים לכולם לבוא ולהפגין נגד טיפול באזיקים", אמר הדוד. "אנחנו נהיה שם באזיקים, אם יאשרו לילד לצאת גם הוא יהיה אזוק בהפגנה". הוא ביקש לציין כי בני המשפחה "מזמינים גם את ראש הממשלה בנימין נתניהו וגם את סגן שר הבריאות יעקב ליצמן לבוא לעשות סדר" בכל הנוגע לטיפול רפואי בכפייה, לדבריו.

הדוד אף ביקש להדגיש כי למרות הניסיון לקשור בין היותו של הנער חרדי לבין ההימנעות מטיפולים, אין קשר בין הדברים. לדברי הדוד, הוריו של הנער התנגדו בעבר למתן טיפול אך ורק בשל המלצה רפואית.

לאחר שחלה בסרטן, החלים הנער פעמיים אך המחלה חזרה. מבית החולים רמב"ם נמסר בשבוע שעבר כי הם מצרים על כך שמופנית אצבע מאשימה כלפי בית החולים. "בית החולים מטפל בנער כבר למעלה משנה, תוך השקעת זמן ואנרגיה בלתי נדלים של כל הגורמים בבית החולים, על מנת להציל את חייו, כולל פניות חוזרות לרשויות הרווחה ובית המשפט", נמסר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ