ח"כ שמולי אחרי הדקירות במצעד הגאווה: אני חלק מהקהילה הלהט"בית

"אי אפשר לשתוק עוד כי כשהסכין מונפת על צווארה של קהילה להט"בית שלמה, הקהילה שלי, היא לא תיעצר שם", כתב לידיעות אחרונות. בחירתו לא להיחשף עד כה, עוררה ביקורת בקהילה הלהט"בית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שמולי בכנסת, בשנה שעברה. "בשם איזו דת הוא שלף את הסכין והחל לדקור?"צילום: מיכל פתאל

לאחר אירוע הדקירה אתמול (חמישי) בירושלים, חבר הכנסת, איציק שמולי, (המחנה הציוני) חשף הבוקר כי הוא משתייך לקהילה הלהט"בית.

"אי אפשר לשתוק עוד כי כשהסכין מונפת על צווארה של קהילה להט"בית שלמה, הקהילה שלי, היא לא תיעצר שם. זוהי העת להילחם בחושך הגדול", כתב שמולי במאמר ל"ידיעות אחרונות". "המעשה הנפשע והנורא שקרה שוב 'בעיר של אלוהים' תוקף את כולנו. הוא תוקף את הזכות של כולנו להיות שונים, לבחור את הבחירות שלנו, לקבל את השונה ולהכיל את האחר".

"בשם איזה אלוהים הסתער אמש הפושע המתועב על המון הצועדים?", הוסיף שמולי, "בשם איזו דת הוא שלף את הסכין והחל לדקור פעם אחת. ועוד פעם, ושוב פעם... אמש נשבר בה (בחברה הישראלית) שיא נוסף של אכזריות ורוע. הדקירה דקרה גם אותי והיא חייבת לדקור את כולנו, כי היא מוציאה את הדם מהחברה הישראלית, מנתקת אותה ממהותה ומהשאיפה לחיות כאן ביחד".  

"לא ניתן לשתוק עוד, כי אותה השתיקה מלבה עוד שנאה שחורכת את ההבטחה הראשונית ל'שוויון זכויות גמור', שהוטבעה במגילה. שתקנו. שתקתי. לא עוד", כתב שמולי, שנבחר לכנסת לראשונה ב-2013, לאחר שהיה ממובילי המחאה החברתית בקיץ 2011. 

בחירתו של שמולי לא לצאת מהארון כחבר כנסת מכהן עד כה, עוררה ביקורת רבה בקהילה הלהט"בית. לפני הבחירות, בשנה שעברה, במאמר שפירסם גל אוחוסבקי הוא קרא ליו"ר המחנה הציוני, יצחק (בוז'י) הרצוג, לכפות על חבר כנסת מטעם המפלגה לצאת מן הארון, או לפטרו. מאידך היו שטענו כי מדובר בכפייה, ואין לאלץ את שמולי להצהיר על זהותו המינית. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ