שר החינוך בנט נפגש עם ארגוני הקהילה הגאה

בפגישה הציגו הארגונים תמונת מצב של בני נוער להט"ב במערכת החינוך בפני בנט, שאמר כי שמע דברים קשים על התנהלות קשה שמובילה עד כדי רצון לאובדנות: "לא אקבל פגיעה באיש"

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

שר החינוך נפתלי בנט נפגש הבוקר (ראשון) בלשכתו עם נציגי הארגונים הפועלים בקהילה הגאה בישראל. מלשכת בנט מסרו כי "השר יזם את הפגישה במטרה להבין את צרכי הנוער הגאה בבתי הספר ובמערכת החינוך כולה. נציגי הארגונים הציגו לשר תמונת מצב של קהילת הלהט"ב בחברה הישראלית, ויחד דנו בדרכים האפשריות לסיוע".

נציג אחד הארגונים שנכח בפגישה אמר כי ״בנט אכן הקשיב לנו כי הוא אינו מכיר היטב את הנושא, ומבחינה זו מדובר בפגישה ראשונית ביותר, עדיין ללא הבטחות לפעולות בעתיד. אנחנו נמשיך לדאוג שאכן יתבצעו פעולות לטובת נוער גאה במערכת החינוך".

בנט אמר כי "שמעתי דברים קשים על התנהלות קשה שנתקלים בה ילדים ונוער עד כדי רצון לאובדנות והדברים חמורים ומדאיגים. לא אקבל במערכת החינוך פגיעה באיש על בסיס דת, גזע, נטיה מינית או נטיה פוליטית. אלה ימים קשים שיכולים גם להפוך לימים של הזדמנות. במסגרת מסע ההקשבה שאני עורך מאז כניסתי למשרד נפגשתי היום עם הארגונים הגאים, לצערי בנסיבות אקטואליות מצערות. בישיבה הודעתי שנגדיל כפי שהמלצתי את התקציבים לארגון הנוער לנוער גאה, כדי שבני נוער הסובלים מהצקות ופגיעות יקבלו את הליווי והתמיכה״.

בפגישה השתתפו מנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן, מנהלת האגף השירותי-ייעוצי במשרד החינוך חנה שדמי, מנכ"ל האגודה למען להט"ב בישראל עודד פריד, מנכ"לית הבית הפתוח לגאווה וסובלנות בירושלים שרה קלה-מאיר, מנכ"ל בארגון הנוער הגאה (איגי) רן לייבל, מנכ"לית חוש"ן יהלי בן עמי, יו"ר חברותא דניאל יונס, מנכ"ל ארגון מעברים אלישע אלכסנדר ורכזת פרויקט גילה להעצמה טרנסית עתליה ישראלי-נבו.

משתתפים במצעד הגאווה בירושלים, ביום חמישיצילום: אמיל סלמן

במהלך הפגישה הוצגה לשר החינוך תמונת מצב הנוגעת להתמודדותם הקשה של נערים ונערות להט"ב בבתי ספר. אלישע אלכסנדר, מנכ"ל ארגון מעברים לקהילה הטרנסית, אמר: "יש 41 אחוזים של ניסיונות אובדנות בקרב הקהילה הטרנסית, בשל בריונות ואלימות כלפי כל מי שמראה שונות מגדרית. מדובר בפיקוח נפש. אנו מקווים שהפגישה תוביל להתייחסות רצינית לנושא זה”.

"בשל ניתוק מהמשפחה, חוסר התייחסות מקצועית של הצוותים בבתי הספר ובריונות, נערות טרנסיות נושרות מבתי הספר, ופעמים רבות מגיעות לרחוב" הוסיפה עתליה ישראלי-נבו, רכזת פרויקט גילה להעצמה טרנסית.

עודד פריד, מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב בישראל אמר כי "אנחנו מברכים על זימון הפגישה, ונשמח לקיים פגישות נוספות עם חברי כנסת מהבית היהודי ועם שרי הממשלה. בפגישה עלו סוגיות חשובות, אנחנו נמשיך לעקוב אחר פעילות השר והמשרד ונמשיך ליזום הצעות ורעיונות להמשך".

דניאל יונס, יו"ר 'חברותא -הומואים דתיים' אמר כי "הבעיה לא מתחילה במערכת החינוך, אלא בהתבטאויותיהם של רבני ומנהיגי הציבור הדתי. כשהרב לבנון אמר לפני כשבועיים שהומואים הם סטייה שיש וצריך לתקן, הוא לא אפשר לתלמידיו לבוא אליו ולשתף אותו במצוקתם. למילים של מנהיגי הציבור ורבניו יש משמעות, והגיע הזמן שהם ייקחו אחריות על דבריהם. חברותא תמשיך לפעול למען קידומם להט"בים דתיים בחברה הדתית".

רן לייבל, מנכ"ל בארגון הנוער הגאה סיכם ואמר כי "הצגנו בפגישה את הצרכים של הנוער הגאה ויותר מכל הסברנו שכמנהיג של ציבור שלם יש כוח למילים שלו ושל נבחרי הציבור שלו״. לייבל הוסיף כי במהלך הפגישה אמר לבנט: ״יותר מכל תקציב, כשר החינוך אתה מוכרח להבין את הכוח של המלים כמנהיג ציבור וראש מפלגה. ההיסטוריה חייבת מנהיגות אמיצה שתצא נגד אמירות להט"בופוביות בתוך המפלגה - מגובה במשאבים ותקציבים לנוער הגאה. כמו בעבר, הפעם יותר מתמיד לא נרפה שההצהרות יהפכו למעשים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ